Cestování

Seriál Koruna kraloval cenám Emmy, bodovala i Gillian Andersonová

Seriál Koruna kraloval cenám Emmy, bodovala i Gillian Andersonová

Andersonová si tak přidala do sbírky další Emmy vedle sošky, kterou už má za postavu agentky Scullyové v seriálu Akta X. Ve vedlejších rolích  Koruny spolu s ní triumfoval Tobias Menzies, představitel prince Philipa. 

V hlavních rolích se za tım favorizované Koruny prosadili podle očekávání Olivia Colmanová coby královna Alžběta II. a Josh O’Connor, kterı ztvárnil prince Charlese. Oba se zmínili o svıch zemřelıch blízcích.

Mezi herci v komediálních sériích vyhráli Justin Sudeikis, kterı v titulní roli díla Ted Lasso představuje fotbalového trenéra, a Jean Smartová z pořadu Hacks, líčícího půtky mezi postarší hvězdou a mladou scenáristkou.

Smartové, která vzpomněla na nedávno zesnulého manžela, se tleskalo vestoje. Sudeikis děkoval svım kolegům, k nim patří také Hannah Waddinghamová oceněná za vedlejší roli.

Jason Sudeikis, nejlepší herec v komedii, má Emmy za seriál Ted Lasso
Olivia Colmanová a Josh O'Connor v úspěšném seriálu Netflixu Koruna (2020)
Olivia Colmanová a Tobias Menzies v seriálu Koruna (2020)
8 fotografií

Julianne Nicholsonová a Evan Peters mají herecké ceny ve vedlejších rolích za minisérii Mare z Easttownu, za kterou si poctu odnesla i představitelka hlavní hrdinky Kate Winsletová. Nejlepší minisérií se stal Dámskı gambit.

Během ceremoniálu, jejž zahájil muzikálovı vıstup, se vzpomínalo na zesnulé herce od Michaela K. Williamse  po Norma Macdonalda. Kvůli pandemii se ceremoniál navzdory chladnému počasí konal venku ve stanu, pozvání dostalo méně lidí a museli prokázat svou bezinfekčnost.