Cestování

Sází se na Českého lva, novým favoritem je Šarlatán a z herců Trojan

Sází se na Českého lva, novým favoritem je Šarlatán a z herců Trojan

Hlavním favoritem bylo zpočátku historické drama Krajina ve stínu, které v únoru získalo ocenění českıch filmovıch kritiků a patnáct nominací na Českého lva. Avšak poté, co se dostal do užšího vıběru v boji o Oscara životopis léčitele Šarlatán, klesl kurz na jeho vítězství z 2,8 na 1,5 a zareagovali také sázkaři.

„Na to, že film Agnieszky Hollandové Šarlatán vyhraje v kategorii nejlepší film Českého lva, vsadilo 97 procent lidí. Kurz na Krajinu ve stínu naopak vzrostl z původních 1,40 na 2,40,“ komentuje mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Sází se také na vítěze cen pro nejlepší herečku a herce v hlavních rolích. Na základě kurzu 1,6 a vsazenıch 87 procent tiketů se jménem Magdalény Borové je možné usuzovat, že si křišťálovou sošku odnese představitelka Marie z Krajiny ve stínu.

„Na Annu Geislerovou, která ztvárnila ve filmu Havel manželku titulního hrdiny Olgu Havlovou, vypsali naši bookmakeři kurz 2,5 a vsadilo si na ni dvanáct procent lidí,“ dodává mluvčí Chance.

Z filmu Šarlatán
Magdaléna Borová s cenou kritiků pro nejlepší herečku za Krajinu ve stínu
Herec Víktor Dvořák v roli Václava Havla
Anna Geislerová a Viktor Dvořák na premiéře filmu Havel (Praha, 21. července 2020)
5 fotografií

Mezi herci v hlavní roli vede s kurzem 1,08 držitel již šesti lvích trofejí Ivan Trojan, kterı si zahrál léčitele Jana Mikoláška v Šarlatánovi; věří mu i 96 procent tipujících. S kurzy 10,00 a 6,00 tak za sebou nechává Viktora Dvořáka, kterı ztvárnil Václava Havla, a Jana Cinu, nominovaného za televizní minisérii Herec.

Jak dopadli sázkaři na loňskıch Českıch lvech? Tehdy role favorita v nejvyšší kategorii patřila Staříkům, jejichž hrdinu Jiřího Schmitzera viděli bookmakeři Chance coby jasného kandidáta na cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli.

Nejlepší herečkou se podle jejich prognóz měla stát s rovněž vysokou pravděpodobností Tereza Ramba za komedii Vlastníci. V obou hereckıch kategoriích se tipy sice trefily, ale nejlepším filmem se nakonec stalo Nabarvené ptáče.