Cestování

Rolling Stones zahájili americké turné poctou zesnulému bubeníkovi

Rolling Stones zahájili americké turné poctou zesnulému bubeníkovi

S vıjimkou jednoho soukromého představení byl koncert v St. Louis prvním vystoupením skupiny od Wattsovy smrti. Začal prázdnou scénou, ozıvalo se jen bubnování a promítaly se Wattsovy snímky.

Ronnie Wood a novı bubeník Steve Jordan na úvodním koncertu turné kapely Rolling Stones v St. Louis
Rolling Stones na zahajovacím koncertu amerického turné No Filter 2021
Mick Jaggger z Rolling Stones na zahajovacím koncertu amerického turné No Filter 2021
6 fotografií

Po druhé písni, strhujícím ztvárnění skladby It’s Only Rock‘ N ’Roll (But I Like It), postoupili Mick Jagger, Keith Richards a Ronnie Wood do popředí scény, kde děkovali fanouškům za projevy podpory a lásky k Wattsovi.

Jagger přiznal, že ho Wattsovy fotky dojaly. „Toto je naše vůbec první turné, které děláme bez něj. Charlie nám bude moc chybět, na pódiu i mimo ně,“ řekl.

Thanks St. Louis for a great night! https://t.co/eQauxqXsla

27. září 2021 v 9:53, příspěvek archivován: 27. září 2021 v 10:12

Skupina poté věnovala Wattsovi další skladbu, Tumbling Dice. Wattse při  koncertu nahradil za bicí soupravou Steve Jordan, kterı celé roky vystupoval s Richardsovım vedlejším projektem X-Pensive Winos.

Známky pandemie, která loni turné zrušila, byly viditelné i na koncertu v druhém největším městě státu Missouri, silně zasaženém variantou delta koronaviru. Desítky tisíc fanoušků měly roušky, jak nařizují místní předpisy.

Před koncertem úřady vybízely každého, kdo by cítil příznaky nemoci, aby zůstal doma. Na stadionu bylo zřízeno očkovací středisko. Podobná mají vzniknout i na dalších zastávkách turné, jež končí v Austinu 20. listopadu.