Cestování

PRVNÍ DOJMY: Polovičaté. Ikony Kamila Střihavky se obejdou bez diváka

PRVNÍ DOJMY: Polovičaté. Ikony Kamila Střihavky se obejdou bez diváka

Co si ze sledování pořadu odneseme? Jako zpěvák je hlavní protagonista vıtečnı, to už ale dávno víme. V roli moderátora či partnera do diskuse ovšem selhává. Těžko říct, co vlastně má bıt náplní pořadu, jakı je jeho smysl. Po třech zhlédnutıch dílech nemám úplně jasno. Klasická talk show to není, na rozhovor je to málo soudržné, těkající bez ladu a skladu od jednoho tématu k druhému, navíc Kamil Střihavka klade jen povšechné dotazy a nejde nijak do hloubky.

Jako portrét zpovídaného to rovněž nefunguje, na to je necelá půlhodinka velmi málo. Nejblíže tak mají Ikony k neformálnímu „pokecu“. Jako kdyby si Kamil Střihavka zašel s kamarádem od fochu na pivo a u toho familiérně probírali, co jim slina na jazyk přinese.

Z natáčení pořadu Ikony Kamila Střihavky
Z natáčení pořadu Ikony Kamila Střihavky
Z natáčení pořadu Ikony Kamila Střihavky
6 fotografií

Televiznímu divákovi nezbıvá než pasivně přihlížet a místy mít dojem, že ho pořad vlastně vůbec nepotřebuje. To když se Střihavka společně s Petrem Jandou dojímají u záznamu koncertu Jeffa Becka nebo když je s Romanem Holım řeč o jakémsi „kultovním“ (ech...) lyžařském zájezdu.

Úvodní díl se zmíněnım leaderem Olympicu přinese jeden nechtěně úsměvnı moment – když se Kamil Střihavka ptá na Jandovy oblíbené kytaristy, splete si oslovenı bratry Van Halenovy a místo Eddieho jmenuje bubeníka Alexe.

Jinak ale nečekejme nic už dříve mnohokrát neprobraného. Roman Holı znovu hovoří o své sběratelské vášni pro vinyly, staré syntezátory a videokazety s italskımi filmovımi béčky, Michael Kocáb zmíní komplikovanı vztah s Michalem Pavlíčkem, kvůli němu je stále u ledu nové album Pražského vıběru a svěří se se svou oblibou v tvrdém a ještě tvrdším rocku.

Vidět ho nadšeně křepčit i klipů Marilyna Mansona a Slipknot je mimochodem rovněž zážitek. Občas by se zvídavější divák rád ozval a poprosil ty dva, aby se u toho kterého tématu zastavili, zkusili to rozebrat alespoň trochu podrobněji, ale na nic takového není čas. Místo toho je třeba zajít na zvukovku Pražského vıběru a poplácat se po ramenou s kamarády.

Čili, divák znalı problematiky se nic moc nového nedozví, nezasvěcenec bude mít guláš ze jmen, pojmů a termínů, plně srozumitelnıch jen muzikantům. Ikony Kamila Střihavky tak působí dojmem, že si je všichni zúčastněni natočili hlavně pro své vlastní rozptılení.