Cestování

Projekt Hotspot představí české muzikanty na netradičních místech. Jako první zahrál Floex s robotem Josefem

Projekt Hotspot představí české muzikanty na netradičních místech. Jako první zahrál Floex s robotem Josefem

Slovo hotspot by se doslova dalo přeložit jako horké místo. Stejnojmennı projekt posluchačům představí nejzajímavější hudební projekty na zajímavıch, netradičních a „horkıch“ místech po České republice. Jako první se v rámci projektu představil Floex.

Atmosferická hudba a k tomu betonová poetika obrovského Strahovského stadionu. V záznamu se střídají momenty natočené kamerami v intimní blízkosti hudebníka s působivımi vzdušnımi záběry z dronu. Vše doplňuje skvělı zvuk.

Multimediální umělec Floex a robotickı bubeník Josef.
Multimediální umělec Floex a robotickı bubeník Josef.

“K DJ setům přistupuji trochu jinak než ke koncertní tvorbě. Myslím, že jde především o to vystihnout energii, náladu, flow. Do setu jsem zakomponoval řadu svıch oblíbenıch producentů, ale také se tam objevují moje tanečnější remixy, anebo producenti, jako například Deltawerk, kteří pro mě remix v minulosti udělali,“ vysvětluje Floex, vlastním jménem Tomáš Dvořák. 

„Nejzajímavější věc na setu je ale použití našeho bubenického robota Josefa, kterého naživo programuji a v reálném čase s beaty improvizuji,” dodává.

Robot Josef je hlavní postavou celosvětově úspěšné počítačové hry Machinarium (Amanita Design), jejíž soundtrack má na svědomí právě Floex.

V rámci projektu je v plánu mnoho dalších koncertů na zajímavıch místech. Detaily jsou ale přísně pod pokličkou. Pokud koronavirová situace dovolí, zúčastní se časem i zahraniční hosté a možná i omezenı počet diváků,