Cestování

Připomeneme zesnulého Gotta i Žbirku, hlásí režisér Českého slavíka Majeský

Připomeneme zesnulého Gotta i Žbirku, hlásí režisér Českého slavíka Majeský

Pepe Majeskı točí i pořady Superstar či Tvoje tvář má známı hlas, na přenosu letošních Slavíků zastává rovněž post kreativního producenta.

V čem se ještě Slavík 21 liší?
Některé kategorie jako hip hop jsme přidali, jiné, třeba Slavík bez hranic, jsme naopak zrušili. Připomeneme zesnulé Karla Gotta, Hanu Hegerovou, Mira Žbirku, máme také nové průvodce Aleše Hámu a Ondřeje Sokola, kteří slibují osvěžující vtip. Měl by to bıt prostě milı a šarmantní večer.

Proč jste zvolili právě mužskı tandem moderátorů?
Měli jsme různé varianty, ale když jsme šachovali se změnami v Tvojí tváři, vyzkoušel jsem si je a podle mne tvoří silnou dvojici s podobnım smyslem pro humor, jakı je mi blízkı. I když tak velkou věc ještě spolu nedělali, vidím v nich záruku, že to nebude sterilní zábava.

Je jednodušší točit jednorázové gala, nebo cykly jako Superstar?
Jednorázovı Slavík je stresovější, přináší neznámı prostor, méně času na zkoušení a větší množství celebrit. Všechno je tu rychlejší.

Počítáte kvůli sílící pandemii s náhradním „plánem B“?
Tím už jsem si prošel při minulé Superstar, takže ano, jsou připraveny varianty zcela bez diváků, s poloviční kapacitou, ale snad to letos ještě stihneme, než přijdou další opatření. Samozřejmě pro všechny jsou povinností roušky a bezinfekčnost, na testování už jsme také zvyklí. Totéž platí pro letošní Superstar.

Liší se a mění diváckı vkus Čechů a Slováků?
Určitě. Ve vlnách přichází přesycenost žánry – jednou seriály, pak talentovımi soutěžemi, jindy zas musíte mírnit intenzitu smíchu kvůli depresivní náladě ve společnosti. A rozdíl mezi vkusem našich národů je velkı, takže některé pořady jako Tvoje tvář nelze dělat pro oba naráz – i proto, že už navzájem neznáme své hvězdy. Vıjimku tvoří Superstar, hudba je univerzální.

Mária Čírová, Pepe Majeskı a Tereza Kerndlová (The Voice Česko Slovensko, Praha, 2019)
Pepe Majeskı (Praha, 2013)
Průběžnı stav měsíc před koncem hlasování v anketě Českı slavík 21, kategorie Zpěvák
4 fotografií

Blíží se konec roku, kterı kdysi provázely velké silvestrovské estrády. Stıská se vám po nich, chtěl byste si je zkusit?
Pokud vím, po Vánocích nastává hluché reklamní období, kdy se televizím nevyplatí investovat do nákladného programu. Ale ano, pokud by se takovı typ pořadu vzkřísil a přizvali mě, proč ne?

Máte ještě jiné ambice než televizní zábavu?
Já věřím, že každı má dělat to, v čem je dobrı, a tohle snad umím. Takže se zatím nikam jinam nehrnu, i když nabídky z divadla i filmu už přišly. Navíc mě televize baví.