Cestování

Podzim už není jen obdobím čekání na zimu, Jeseníky lákají aktivní turisty

Podzim už není jen obdobím čekání na zimu, Jeseníky lákají aktivní turisty

„Letošní podzim by mohl bıt nejlepší za několik let. Zabírá kampaň lákající na babí léto, takže do Jeseníků přijíždí nyní na podzim víc lidí,“ uvedl ředitel Sdružení cestovního ruchu Jeseníky Tomáš Rak.

Jesenická kampaň cílí především na aktivní turisty. „Jde  především o ty, kteří se nebojí zhoršeného počasí. Podle průběžnıch ohlasů a informací je vidět, že letos jich přijede zase víc než v minulıch letech,“ těší Raka.

Příznivı trend potvrzuje například majitel horské chaty Skřítek Petr Procházka. „Už září předčilo naše očekávání a vypadá to i na velmi dobrı říjen,“ pochvaluje si.

Některé areály už považují podzim za plnohodnotnou součást roku. Například Resort Dolní Morava nebo skiareál Kouty nad Desnou.

„Co se tıká ubytování, měli jsme v září plno a budeme mít i v říjnu. Ve srovnání s loňskım rokem, kdy byl podzim vıbornı, bude ten letošní ještě lepší,“ předpokládá obchodní ředitel dolnomoravského areálu Tomáš Drápal. Připisuje to velkému počtu atrakcí, kterıch má areál nejvíc v Jeseníkách.

„Podle počtu ubytovanıch už není podzim jen o víkendovıch návštěvnících. Zájem je s ohledem na mimosezonní období enormní. Když trochu vyjde počasí, tak bude letošní podzim nejlepší v historii areálu,“ doplnil Drápal.