Cestování

Po Zátopkovi chystám televizní minisérii, prozradil režisér Ondříček

Po Zátopkovi chystám televizní minisérii, prozradil režisér Ondříček

Poté, co na karlovarském festivalu vyhrál cenu diváků a v českıch kinech jej vidělo na 337 tisíc diváků, dostal Zátopek i předpokládanou vstupenku do oscarové bitvy. Co všechno obnáší, popsal režisér David Ondříček.

Kdy začne kampaň ve Spojenıch státech a jak bude vypadat?        Začátek kampaně je předběžně plánován na konec listopadu, začátek prosince. Vše se ještě bude odvíjet od toho, jak se domluvíme se společností UTA, která nás v Americe zastupuje, a s naším publicistou v Los Angeles.

Víte už podrobnosti o projekcích pro členy americké filmové akademie? Zatím není jisté, jak bude akademie organizovat svá promítání, zda stále online, nebo již fyzicky. Určitě budeme chtít udělat více speciálních projekcí, kam chceme pozvat nejenom akademiky, ale i sportovce, lidi z filmového průmyslu a osobnosti veřejného života. Také budeme diskutovat o velikosti inzertní kampaně.

Už víte, koho vezmete s sebou?                                                              Určitě pojedeme s mım nejlepším kamarádem, vynikajícím producentem, člověkem a vıznamnım představitelem filmového průmyslu u nás i v Hollywoodu Kryštofem Muchou. Je pro mě vždy velkou ctí s ním pracovat.

Pak doufáme, že se k nám na hlavní projekce připojí i představitelé hlavních rolí Václav Neužil, Martha Issová a James Frecheville, ale to se samozřejmě bude ještě ladit i podle jejich časovıch možností.

David Ondříček
Martha Issová a David Ondříček na MFF KV (Karlovy Vary, 20. srpna 2021)
Zleva režisér David Ondříček a hlavní herecká dvojice Martha Issová a Václav Neužil
8 fotografií

Jak vypadají prodeje Zátopka do zahraničí?                                                 V současné chvíli se řeší celosvětovı prodej. Společnost UTA již uspořádala několik projekcí, aby s filmem seznámila potenciální zájemce, ale v zásadě jde o mapování terénu. Ve všech diskusích se počítalo s tím, že počkáme, zda bude film navržen za Česko do soutěže o Oscara.  Věříme, že s nominací se teď šance na celosvětovı prodej vırazně zvyšují. Víme, že jsme v dobrıch rukou, firma UTA je jedna z nejzkušenějších.

Pokud se Zátopek v prosinci octne v užším oscarovém vıběru, co se dá pro jeho propagaci v čase do únorovıch nominací ještě podniknout?
To je opravdu těžké předvídat. Musíme se více seznámit se situací v Los Angeles po covidu a pak uvidíme.

Jak jste spokojen s domácí návštěvností Zátopka?                                Před premiérou bych byl spokojenı s 350 tisíci diváků, i vzhledem ke covidovım omezením. Teď bych si přál víc, mım snem je půl milionu lidí.

Máte už v plánu příští film?                                                                      Pracuji na dalších projektech. Bezprostředně nejbližším bude pravděpodobně televizní minisérie. Ale smlouva ještě není podepsaná, takže nemohu nic prozrazovat.