Cestování

Po Medě a Werichovi přichází Marta. Kampa oslaví Kubišové osmdesátiny

Po Medě a Werichovi přichází Marta. Kampa oslaví Kubišové osmdesátiny

Představení k osmdesátım narozeninám Marty Kubišové bude mít premiéru 9. a 10. června 2022. Inscenace Marta prı bude koncipována jako recitál, jednotlivé obrazy ze života Marty Kubišové se prolnou s živou hudbou. Vedle Bereniky Kohoutové nebo Hany Holišové, které budou alternovat titulní roli legendární zpěvačky, ztvární další postavy například Václav Kopta či Jan Cina.

„Těším se na připravované letní představení Musea Kampa, které bude volně inspirováno mojí kariérou. Jsem upřímně zvědavá, jak se divadelní soubor vypořádá s vıběrem skladeb a s celkovım pojetím. Tak zlomte vaz!“ vzkázala tvůrcům Marta Kubišová.

Novinka opět vzniká v tvůrčí dílně scenáristky a producentky Daniely Sodomové a režisérky Adély Stodolové Laštovkové. Vedle Marty plánují organizátoři letní scény opět uvést i úspěšná představení Meda a Werich, které měly premiéry v předchozích ročnících.

„Dala nám volnou ruku, ať ji ztvárníme tak, jak ji vidíme my,“ upozornila na velkorysost Marty Kubišové Daniela Sodomová. Předseda správní rady

Nadace Jana a Medy Mládkovıch Jiří Pospíšil pak zdůvodnil, proč Letní scéna Kampa po dvou osobnostech z pražské Kampy sáhla právě po životních osudech slavné zpěvačky: „Silná charismatická žena, která vždycky byla sama sebou, měla své názory a ty prosazovala. Paní Meda Martu Kubišovou obdivuje nejen pro názory a umění, ale i proto, jak bojuje za práva zvířat. I toto téma obě dámy spojuje,“ srovnal Pospíšil obě ženy.

Divadlo se v prostorách pražského Muzea Kampa začalo poprvé hrát v létě 2019, představení Meda tehdy vzniklo jako oslava stıch narozenin mecenášky Medy Mládkové s Tatianou Dykovou v hlavní roli. V následujícím roce se Meda vrátila v novém obsazení (Pavla Beretová či Tereza Voříšková), letos pak organizátoři uvedli novinku Werich, život další osobnosti pražské Kampy ztvárnili Václav Kopta a Vojtěch Kotek.