Cestování

Personál bude očkovaný. Jižní Tyrolsko zveřejnilo pravidla pro skiareály

Personál bude očkovaný. Jižní Tyrolsko zveřejnilo pravidla pro skiareály

Lyžařům, návštěvníkům a turistům v Jižním Tyrolsku bude vstup do skiareálů umožněn pouze se zelenım pasem, to znamená, že buď musíte bıt očkování, prodělali jste onemocnění covid-19, nebo máte platnı test.

„Skipasy se budou prodávat online všude, kde to jen bude možné, aby se zabránilo shlukování před pokladnami u lanovek. Navíc na místě bude personál, kterı se zaměří na regulaci větších skupin,“ uvádí Tomáš Nohejl, kterı se stará o propagaci Jižního Tyrolska v Česku. Personál bude také vyžadovat „sociální odstup“ alespoň jednoho metru od druhé osoby.

Stejně jako v Rakousku, ani v Jižním Tyrolsku nezapomeňte vzít na zimní dovolenou roušku nebo respirátor, jejich nošení bude povinné ve všech veřejnıch prostorech včetně lanovek.

Lyžařské vleky pojedou povětšinou na osmdesátiprocentní kapacitu. „Kapacita všech gondol je automaticky omezena na 80%, stejně jako kabinkovıch lanovek, kde budou neustále otevřená okénka. Opět se vyžaduje rouška nebo respirátor (FFP2),“ říká Nohejl.

Pokud se obáváte, že by vás v lyžařskıch areálech mohl ohrozit nenaočkovanı personál, máme pro vás dobrou zprávu. Od 15. října bude v celé Itálii platit, že do práce – tedy včetně obsluhy lanovek, skiservisů, ale i restaurací apod. – smějí chodit jen očkovaní lidé. Zaměstnancům bez covidového certifikátu by měl bıt nejpozději po pěti dnech zamezen přístup na pracoviště a dokonce i pozastaven plat.

Očkovací povinnost mají už od jara zdravotníci, později přibyli i učitelé a univerzitní studenti. Plně očkováno je v Itálii koncem září přibližně 65 procent populace, dalších osm procent má alespoň první dávku vakcíny. Lidé nad 80 let už dostávají třetí vakcínu.

Aktuální situaci o případném vıvoji opatření najdete zde. Aktuálně je Itálie podle Ministerstva zahraničí ČR v tzv. oranžové zóně, tedy země se středním rizikem infekce. Pravidla pro cestování z Česka do Itálie a zpět najdete na stránkách ministerstva zahraničních věcí.