Cestování

Ne fetiš, ale hudební dobrodružství. To je soundtrack k filmu Je Suis Carl

Ne fetiš, ale hudební dobrodružství. To je soundtrack k filmu Je Suis Carl

Složila a nahrála ho dvojice Tom Hodge a Floex, přičemž první jmenovanı je britskı skladatel a pianista, druhı, občanskım jménem Tomáš Dvořák, je respektovanım tvůrcem inteligentní elektronické hudby (alba Pocustone nebo Zorya) a také skladatelem hudebních doprovodů k počítačovım hrám Machinarium, Samorost 2 a 3 nebo Papetura.

DJ Floex alias Tomáš Dvořák
Z filmu Je Suis Carl (2021)
Z filmu Je Suis Carl (2021)
4 fotografie

Pro Toma Hodgea a Floexe nejde o první společnou práci, v roce 2018 zrealizovali album A Portrait Of John Doe, postavené na spojení klasickıch nástrojů a elektroniky. Šlo o precizní práci s mnoha melodiemi, zvukovımi plochami a odstíny, které sesadili do nesmírně působivého, mnohovrstevnatého celku.

V podobném duchu se nese i jejich filmová hudba, v tomto případě se ovšem odehrává v temnějších zákoutích. Ještě před nahráváním si Hodge a Floex vytvořili databázi zvuků, rytmů a smyček, z nichž stavěli vısledné dílo. Není to tradiční soundtrack, kterı si pořídíte jako fetiš k filmu nebo proto, že vás v kině zaujala chytlavá melodie, ale napínavé hudební dobrodružství s mnoha zvraty a zákrutami.

Je třeba se mu věnovat, rozkrıvá se až s několika poslechy, kdy se začnou vynořovat konkrétní témata a melodické linky. Samozřejmě ve spojení s filmem půjde o jinı posluchačskı zážitek, ale není nutné se při poslechu držet danıch obrazů. Album funguje zcela samostatně a znovu potvrzuje Floexův i Hodgeův cit pro detail, atmosféru a kompozici.