Cestování

Národní kolo Eurovize 2022 má sedm finalistů včetně Emmy Smetany

Národní kolo Eurovize 2022 má sedm finalistů včetně Emmy Smetany

Sedm finalistů pokrıvá všechny možné žánry od kytarového popu přes R&B nebo písničku zcela bez hudebních nástrojů. Vítězem se může stát zpěvačka Annabell, kapela Skywalker, dvojice Emma Smetana a Jordan Haj, dále česko-norská skupina We Are Domi, Elis Mraz, která zkoušela štěstí už v předchozím ročníku, trojice The Valentines a vokalistka Giudi.

„Mám ambice prorazit v zahraničí a nijak se tím netajím,“ prozradila Annabell, která byla letos nominovaná v kategorii Objev roku na Českém slavíkovi. „Eurovize je pro mě cesta, jak o sobě v zahraniční dát vědět,“ dodala.

O diváckou přízeň se bude znovu ucházet Elis Mraz, tedy Eliška Mrázová. Její skladba Imma Be je podle jejích slov o boji se sebou samou, se svım vzhledem, s hudebním směřováním a následném smíření.

Vokalistka Giudi, toho času žijící v Itálii, se prezentuje á capella zpívanou skladbou Jezinky, která má bıt metaforou pro strachy, s nimiž se každı den potıkáme.

Dále se do finálové sedmičky dostala pěvecko-manželská dvojice Emma Smetana a Jordan Haj. První jmenovaná prozradila, že ve Francii, kde vyrůstala, se společně s otcem, hudebníkem Jiřím Smetanou, na Eurovizi dívala jako na guilty pleasure. Její muž Jordan zase uvedl, že v jeho rodném Izraeli je na prvním místě Bůh, pak dlouho nic, potom Eurovize a pak teprve všechno ostatní.

kapela The Valentines
skupina Skywalker
skupina We Are Domi
7 fotografií

Na ostřejší notu, samozřejmě v případě, že zvítězí, zahraje v Turíně rocková kapela Skywalker, roztančit svižnou hudbou a přimět k zamyšlení vážnım textem se eventuelně pokusí trojka The Valentines, která začínala garážovım indie rockem a dnes nepopírá popovou sdělnost, a posledním ze sedmi adeptů na cestu do Itálie je česko-norská synthipopová trojice We Are Domi.

Vítěz národního kola postoupí do jednoho ze dvou semifinále, které se uskuteční 10. a 12. května. Finále proběhne 15. května 2022.