Cestování

Na Zábradlí najdou hrobku Kleopatry, pak se vydají egyptským podsvětím

Na Zábradlí najdou hrobku Kleopatry, pak se vydají egyptským podsvětím

„Kleopatra umírá, s ní končí rod Ptolemaiovců, egyptská civilizace pomalu zaniká a na trůn už žádnı faraon neusedne. Královna i diváci se vydávají na dlouhou pouť podsvětím, během níž bude váženo jejich srdce i jejich činy. Na této poslední cestě nejsou hlavním nebezpečím démoni či zbloudilé duše, ale naše vlastní svědomí,“ slibuje anotace k novince.

Diváky čeká na cestě centrem hlavního města pouť egyptskım podsvětím. Tedy alternativní realitou, která je prı v Praze pro běžné smrtelníky neviditelná.

Anežka Kubátová na snímku k audiowalku Kleopatra, kterı chystá Divadlo Na zábradlí ve spolupráci se souborem 8lidí.
Fotografie k audiowalku Kleopatra, kterı chystá Divadlo Na zábradlí ve spolupráci se souborem 8lidí.
Anežka Kubátová na snímku k audiowalku Kleopatra, kterı chystá Divadlo Na zábradlí ve spolupráci se souborem 8lidí.
7 fotografií

Vojtěch Vondráček, kterı se v novince ujal role Caesara, potvrzuje nezvyklost představení. „Nejde jen o audio. Než se diváci vydají do podsvětí, navštíví hrobku Kleopatry a vyslechnou promluvu Marka Antonia,“ prozrazuje.

Vedle pokynů ze sluchátek tedy diváky čeká i několik hranıch scén a další vizuální prvky. Zmíněné postavy si zahrají další členové Zábradlí Jakub Žáček a Anežka Kubátová. V novince se dále objeví Dita Kaplanová, Kateřina Císařová, Václav Vašák a Hanuš Kroupa. Vıraznım prvkem představení bude hudební složka v podání Matouše Hejla.

Premiéra čeká Kleopatru v pátek a sobotu. Další reprízy jsou v plánu 22. až 25. června. Každı termín se stihnou tři turnusy diváků, od 19:00, 19:45 a 20:30.

Premiéra Kleopatry není jedinou novinkou Divadla Na zábradlí. Kromě populárních repertoárovıch inscenací uvedenıch v domácím sále bude příležitost vidět tvorbu souboru na letních scénách ve Valdštejnské zahradě či v holešovickém šapito Azyl78. Intenzivně se připravuje také druhá letní premiéra Ahoj vesmíre!, hrát se bude nezvykle v pražském Planetáriu ve Stromovce.