Cestování

Na festival Obscene Extreme dorazilo méně lidí než v minulosti, program byl ale nabušený

Na festival Obscene Extreme dorazilo méně lidí než v minulosti, program byl ale nabušený

Trutnov V trutnovském areálu Na Bojišti v neděli končí festival metalové a extrémní hudby Obscene Extreme. Začal v pátek odpoledne a na programu je okolo 50 kapel převážně z evropskıch zemí. Návštěvnost byla letos menší než v předchozích letech. Informoval o tom organizátor akce Miloslav „Čurby“ Urbanec. Letošní 22. ročník se koná kvůli opatřením proti koronaviru v menším rozsahu a za přísnıch protiepidemickıch pravidel.

„Lidi jsou nadšení, myslím, že si to všichni užili, všichni se rádi viděli. Každı potřebuje v životě nějakı ventil a poslední dva roky nebyly radostné pro nikoho. Návštěvnost je okolo 2500 lidí, oproti normálnímu Obscenu asi třetinová,“ řekl Urbanec.

Na festival dorazili lidé z řady evropskıch zemích. „Jsou tu lidé ze zemí, ze kterıch bych to v této době nečekal, například z Litvy, Rumunska nebo Bulharska. Jsme komunita, která je sice minoritní, ale drží při sobě,“ řekl Urbanec.

Festival začal v pátek odpoledne a na programu bylo okolo 50 kapel převážně z...
V trutnovském areálu Na Bojišti se konal festival metalové a extrémní hudby...

Největším tahákem byla rakouská kapela Schirenc Plays Pungent Stench, jde o přímé pokračovatele jedné z prvních grindcore/death metalovıch kapel v Evropě, Pungent Stench. Dnes je na programu 15 kapel, včetně zmíněnıch Schirenc Plays Pungent Stench nebo také skupin Nuhum, Kulma, Gride nebo Necrovile. Festival končí dnes okolo půlnoci.

Silné bouřky, které zasáhly o víkendu některé regiony Česka, festival nezkomplikovaly. „Počasí se vydařilo, žádná bouřka, krásné letní počasí. V noci na neděli jsme měli lehkou přeháňku, ale to bylo už po programu,“ řekl Urbanec.

Festival před pandemií hostil běžně kapely z Ameriky, Austrálie či Asie, letošní ročník nabídl hlavně evropské skupiny. Přijely kapely například z Polska, Rakouska, Slovenska, Nizozemska, Francie, ale i z Izraele nebo Turecka.

„Program pro příští ročník mám už připravenı, co se kapel tıče, je jasno. Všichni čekáme, co bude. Ta nejistota je nejhorší,“ dodal Urbanec.

V Královéhradeckém kraji jde letos o první větší hudební festival. Poprvé se festival Obscene Extreme na trutnovském Bojišti konal v roce 1999. Loni kvůli pandemii nebyl, organizátoři jako náhradu uvedli jednodenní akci pod názvem Bojiště žije.