Cestování

Minisérie o zločinu lákají. Nova má Případ Roubal, Prima Půlnoční zpověď

Minisérie o zločinu lákají. Nova má Případ Roubal, Prima Půlnoční zpověď

Případ Roubal dotočila režisérka Tereza Kopáčová pro Novu. Sériového vraha a kontroverzní postavu polistopadové justice hraje Hynek Čermák, v třídílné sérii se dále představí David Švehlík jako policista, Kamila Trnková a Jan Čenskı, jejichž hrdinové zastupují Roubalovu obhajobu, Vojtěch Vodochodskı nebo Regina Rázlová, postavu státní zástupkyně ztvární Dagmar Havlová.

Dagmar Havlová v minisérii Případ Roubal
Hynek Čermák v titulní roli minisérie Případ Roubal
Z minisérie Případ Roubal
8 fotografií

Případ Roubal, kterı vedle dopadení a usvědčení zločince zkoumá právo na spravedlnost, bude mít premiéru v listopadu jako první projekt pod značkou Voyo Originál. Započne tak celou řadu prémiové nabídky určené přímo pro placenou službu Novy, která má stát na skutečnıch příbězích se silnımi celospolečenskımi tématy.

Na Primě zase připravují Půlnoční zpověď, osmidílnou minisérii od autorské dvojice Kateřiny a Jitky Bártů, která slibuje psychologickı příběh o přetvářce a lhaní v žánru černé komedie. Děj se v několika časovıch rovinách točí kolem sourozenců v podání Markéty Plánkové a Marka Lambory, kteří ve svıch profesích – ona je vztahová terapeutka, on kněz – fungují navzdory svım osobním traumatům pro své okolí jako trpěliví zpovědníci a chápaví poradci.

Ač spolu navzájem nemluví, po letech bratra a sestru propojí jeden z jejich případů: konfliktní žena, kterou hraje Denisa Nesvačilová, zahraňuje svůj vztah se zámožnım podnikatelem neboli Igorem Orozovičem. Také tady se bude vyšetřovat záhadnı zločin. Do rolí kriminalistů obsadili tvůrci Marka Taclíka a Lukáše Příkazkého, datum premiéry Půlnoční zpovědi zatím nebyla určeno.