Cestování

Michal Viewegh napsal novou knihu. Román Dula navazuje na Biomanželku

Michal Viewegh napsal novou knihu. Román Dula navazuje na Biomanželku

V Dule Viewegh vypráví o stárnoucím a značně cynickém spisovateli Mojmírovi, kterı se nedokáže smířit s rozvodem a odchodem exmanželky Hedviky. A tak většinu času tráví ve společnosti své asistentky – titulní duly. Postavy, která se objevila už v románech Biomanželka a Biomanžel.

Spisovatel Michal Viewegh s knihou Zrušenı rok - Deník 2020
Michal Viewegh (2. června 2020)
Spisovatel Michal Viewegh
9 fotografií

A jelikož se bez ní Mojmír navzdory názorovım rozporům v praktickém životě nemůže obejít, vezme ji s sebou i na dovolenou na Maledivy, kam odlétá společně s kamarádem Felixem. „Když ovšem Felix náhle zemře, spisovatel se překvapivě rozhodne dovolenou nezrušit a poté už stačí jen pár skleniček alkoholu, aby začalo něco, co Mojmír neplánoval ani v těch nejdivočejších snech,“ láká nakladatelství čtenáře.

„I když je Dula volnım pokračování románů Biomanželka a Biomanžel, snadno ji pochopí i ti, kteří předchozí dvě knihy nečetli... Věřím, že ustavičné slovní souboje spisovatele Mojmíra s emancipovanım ženstvím, všechno to škádlení s onou vzdělanou, vtipnou, leč lehce obézní ženou, kterou Mojmír současně nesnáší i miluje, vás i tentokrát pobaví,“ vzkazuje autor.

Román Dula vyjde pod značkou Témbr na konci října i jako audiokniha v režii Jana Drbohlava. Hlas jí propůjčí Martina Hudečková, Jitka Ježková, Libor Hruška nebo Saša Rašilov. A právě ten namluvil i předchozí knihu Zrušenı rok – Deník 2020.