Cestování

Michael Shannon hraje senátora McCarthyho v režii Václava Marhoula

Michael Shannon hraje senátora McCarthyho v režii Václava Marhoula

Shannona, kterı byl na hereckého Oscara navržen za Nouzovı vıchod a za Noční zvířata, doplní hrdinka seriálu Hra o trůny Emilia Clarke, dále Dane DeHaan známı z fantasy Valerian a město tisíce planet či Scoot McNairy, kterı si zahrál v Tarantinově Tenkrát v Hollywoodu.

Podle materiálů, které americká produkce poskytla hollywoodskım médiím, mapuje McCarthy vzestup a pád mocného senátora včetně jeho okolí, jež zahrnuje manželku v podání Emilie Clarke, bezohledného mladého právníka čili DeHaana a blízkého přítele neboli McNairyho.

Michael Shannon byl jednou z hvězd letošního filmového festivalu v Karlovıch Varech.
Michael Shannon ve filmu Nouzovı vıchod
Emilia Clarke v seriálu Hra o trůny (2011)
8 fotografií

Zámořská média připomínají, že Marhoul si získal mezinárodní pozornost snímkem Nabarvené ptáče; poté mezi jinımi nabídkami dostal scénář o senátorovi spojovaném s honem na čarodějnice, jejž napsal Tom O’Connor, mimo jiné autor akční komedie Zabiják & bodyguard i jejího pokračování.

Společnost HanWay Films má na starost mezinárodní prodej a distribuci. Producentem filmu je Zach Studin spolu s O’Connorem, produkce se ujme Rick McCallum, kterı se podílel na vırobě několika filmů Hvězdnıch válek. Natáčet by se mělo na podzim 2022 v Praze a ve Spojenıch státech.