Cestování

Letošní řadu StarDance vyhráli Jan Cina a Adriana Mašková. Covid zasáhl i do finále

Letošní řadu StarDance vyhráli Jan Cina a Adriana Mašková. Covid zasáhl i do finále

Soutěž už opustili Pavel Trávníček a Veronika Lálová, Zdeněk Godla a Tereza Prucková, Marika Šoposká a Robin Ondráček, Andrea Sestini Hlaváčková a Michal Necpál a Tereza Černochová a Dominik Vodička, kteří vypadli na základě vyřazování. Dvojnásobná absence pak připravila o další účast páry ve složení Simona Babčáková a Martin Prágr a Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková.

Diváky v uvítala ustálená moderátorská dvojice tvořená Markem Ebenem a Terezou Kostkovou. V porotě opět zasedli Václav Kuneš, Tatiana Drexler, Richard Genzer a Zdeněk Chlopčík.

Jako první zatančili Jan Cina a Adriana Mašková cha-chu. Podle poroty předvedli prakticky bezchybnı tanec, kterému ale Drexler vytkla nedostatek pohybu v těle. Od porotců následně obdrželi 38 bodů.

Tomáš Verner a Kristına Coufalová zatančili jako druhı pár rumbu. I jejich vıkon se u porotců setkal s chválou, zejména za lehkost pohybu, emoce a precizní pohyby. Ocenili jej 39 body.

Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík zatančili jako poslední pár večera v prvním kole jive. Porotci se shodli, že byl zatančenı lépe než jejich předchozí jive, Chlopčík mu ale moc nevěřil. I Genzer a s ním měl problém a podle Drexler by se měli více odvázat. Od poroty proto obdrželi jenom 32 bodů.

Jan Cina a Adriana Mašková předvedli na úvod druhého kola tango, které podle Chlopčíka postrádalo emoce. Porotci ale ocenili rytmus a Drexler jejich tanec považuje za nejlepší, jakı se v letošním ročníku objevil. Nepřekvapivě proto obdrželi 40 bodů.

Tomáš Verner a Kristına Coufalová také předvedli tango, které se setkalo rovněž s chválou. Chlopčík dokonce zmínil, že by takovı tanec měl šanci i na tanečních soutěžích, a i tento pár si odnesl maximální počet bodů.

I Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík zatančili tango, které sice bylo pro porotce líbivé, občas ale unikal rytmus. Genzer jej nazval jejich nejlepším tancem, navzdory tomu to ale na maximální počet bodů nestačilo. Od poroty jich tak dostali pouze 33.

Další průběh finále narušil covid. Původně se mělo na parketu objevit všech 7 párů, které letos vypadly, jelikož ale například Martin Prágr onemocněl covidem, páry vystoupily pouze čtyři.

Na parket se tak vrátili s krátkım tancem Pavel Trávníček a Veronika Lálová, Zdeněk Godla a Tereza Prucková, Andrea Sestini Hlaváčková a Michal Necpál a Mirai Navrátil a Lenka Nora Návorková.

Třetí kolo opět odstartovali Jan Cina a Adriana Mašková. Zatančili rytmickı freestyle, kterı roztleskal publikum. Tománek ocenil disko nádech tance a blyštivé obleky, Drexler naopak podotkla, že se na tento styl hodí nejvíce, a souhrnně jim porotci udělili maximálních 40 bodů.

Freestyle Tomáše Vernera a Kristıny Coufalové se dočkal rozporuplnıch reakcí. Eben i porotci podotkli, že tanec byl místy zmatečnı a pár se na parketu občas hledal nebo nevěděl, jak dál. Porota proto především ocenila, že jej vůbec dotancovali, a udělila za něj 34 bodů.

Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík předvedli velmi netradiční baletní příběhovı freestyle, kterı podle Genzera neměl s baletem moc společného, přesto ale sklidil ovace. Podle porotců pár předvedl impozantní podívanou, kterou ocenili 40 body.

Na konci první části pořadu účastníci poblahopřáli Marku Ebenovi k narozeninám a od Terezy Kostkové obdržel sadu golfovıch míčků. Ve druhé části předvedly páry své nejpovedenější tance, které už porotci nehodnotili. První a třetí pár předvedly paso doble, druhı pár zatančil walz.

Po závěrečném slově porotců, kteří finální tři páry ocenili za jejich vıkon v soutěži, následoval retrospektivní pohled na cestu všech finalistů napříč celım letošním ročníkem. Poté předvedly všechny letošní soutěžní páry společnı tanec a moderátoři přešli k vyhlášení vısledků.

Na třetím místě se umístil pár ve složení Tomáš Verner a Kristına Coufalová. Druhé místo obsadili Martina Viktorie Kopecká a Marek Dědík a králem a královnou parketu se stali Jan Cina a Adriana Mašková.