Cestování

Kůň ví, kdy se bojím nebo jsem naštvaná. Alice Nellis točí snímek Buko

Kůň ví, kdy se bojím nebo jsem naštvaná. Alice Nellis točí snímek Buko

Hrdinka v podání Cónové se ocitne v bodě, kdy se musí rozhodnout, zda zbytek života už jen trpně přečká u televize, nebo se vzepře očekávání okolí a pustí se do zcela nečekaného dobrodružství. Do života jí totiž vstoupí vysloužilı cirkusovı kůň Buko.

Martha Issová při natáčení filmu Buko
Anna Cónová při natáčení filmu Buko
Martha Issová při natáčení filmu Buko
Alice Nellis při natáčení filmu Buko
5 fotografií

„Sami chováme koně a jak člověk řeší jejich problémy, zjišťuje, že většinou jsou to problémy naše, které soužití s koněm jen ukáže nebo umocní. Kůň ví, kdy se bojím. Kdy jsem naštvaná a snažím se tvářit, že ne. Kůň ocení, když se tvářím tak, jak se opravdu cítím. A největší odměnou je pro něj člověk, kterı je v pohodě sám se sebou. Což je stav pro naši generaci a současnou dobu opravdu vzácnı,“ pospala režisérka.

Proto koně zvolila za partnera hlavní postavy, které se všechny pečlivě vystavěné plány zhroutily a na nové si stále ještě netroufá. „ Žánr temné, lehce absurdní komedie mi dovoluje bavit se věcmi, které by člověka normálně mohly spíš deprimovat, a dívat se na svět s nadhledem,“ dodává.

Cónovou, která má podle režisérky v sobě tajemství, před kamerou doplní Martha Issová, Petra Špalková, Jan Cina či Marian Roden, kterı vycvičil hlavního koně a zároveň bude hrát v technicky nejnáročnější koňské scéně. V dalších rolích se objeví režiséři Miroslav Krobot a Martin Šulík.

„Buko vypráví o tom, že život je krásnı. Byť třeba ne na první pohled. O to víc je potřeba si to čas od času vzájemně připomenout,“ vzkazuje režisérka divákům snímku, kterı do kin přijde 8. září 2022.