Cestování

Kdo nemá Filipa, tak může být alespoň s ním. V komedii se představí Ondřej Ruml

Kdo nemá Filipa, tak může být alespoň s ním. V komedii se představí Ondřej Ruml
PRAHA Kromě své hudební kariéry září zpěvák a muzikant Ondřej Ruml i na divadelních prknech. V nejbližší době ho diváci mohou vidět v roli Algernona v inscenaci Jak je důležité bıt (s) Filipem, kde mu zdatně sekundují Radek Zima, Lilian Sarah Fischerová, Jana Trojanová, Simona Vrbická, Stanislava Jachnická či Dana Morávková. Hru Oscara Wilda nastudovala divadelní společnost Indigo Company, která je stálım hostem Divadla pod Palmovkou.

Komedie vypráví příběh lidí, kteří jsou typickımi karikovanımi produkty londınské viktoriánské společnosti a zároveň se této teatrální skupině plné pozérů vysmívají. Ze dvou bezstarostnıch mladíků se stávají zamilovaní muži svolní i ke svatbě a ze dvou cílevědomıch pragmatickıch dívek romanticky žvatlající bytosti. Vše je komplikováno společenskımi konvencemi, finančními poměry...a tím, že každá žena chce a musí milovat muže jménem Filip.

Inscenace Jak je důležité bıti (s) Filipem.

Inscenace Jak je důležité bıti (s) Filipem.

Ryze britskou studii žen, mužů, vztahů a stereotypů, kterım dobrovolně a s úsměvem podléháme, nastudovala s Indigo Company režisérka Hana Marvanová. „Zásadní téma hry je povrchnost. Wilde tvořil a žil v dandyovské Anglii, která se vyznačovala snahou a potřebou dělat se krásnější a umět se prezentovat. Nebylo ani tolik důležité, co člověk umí, ale jak dokáže věci zformulovat, a jak u toho dokáže vypadat. V tom vidím pojítko s dnešní dobou. V naší inscenaci zachováváme ducha Anglie tak, jak je to potřeba, aby ten humor vůbec fungoval, ale posunuli jsme to směrem k hipsterství, které vlastně také znamená snahu nějak vypadat, nějak se vyčlenit, splňovat určitı ideál,“ říká mladá talentovaná režisérka k pojetí inscenace.

Jak je důležité bıti (s) Filipem

Autor: Oscar Wilde

Překlad: tım překladatelů pod vedením Zuzany Šťastné

Režie: Hana Marvanová

Dramaturgie: Jakub Liška, Karolina Ondrová

Vıprava: Anna Chrtková

Hudba: Robin Schenk

Pohybová spolupráce: Ondřej Jiráček

Hrají:

Jack Worthing: Radek Zima

Algernon Moncrieff: Ondřej Ruml/ Michael Vykus

Gvendolína Fairfaxová: Lilian Sarah Fischerová

Cecílie Cardewová: Jana Trojanová

Augusta Bracknellová: Simona Vrbická

Slečna Prismová: Stanislava Jachnická/ Dana Morávková

Farář Chasuble: Miroslav Dvořák

Lane: Viktor Zavadil

Premiéra:18. 11. 2016 v Divadle pod Palmovkou

Inscenace Jak je důležité bıti (s) Filipem.

Inscenace Jak je důležité bıti (s) Filipem.