Cestování

Jiří Suchý byl kvůli nevolnosti v nemocnici. Záchranka ho vezla z divadla

Jiří Suchý byl kvůli nevolnosti v nemocnici. Záchranka ho vezla z divadla

„Bylo to vyčerpání a únava z posledních tıdnů, které se točily kolem premiér a jeho narozenin. Vždyť ho znáte, neumí odpočívat,“ uvedla Zlámalová iDNES.cz. Zprávu potvrdila i produkční divadla Lenka Řiháčková.

Suchı zkolaboval na speciální akci spojené s premiérou nového filmu. Diváci tam vedle unikátní možnosti zhlédnout snímek jako první měli mít možnost i zakoupit Suchého grafické listy a poslechnout písně. Vše s vojenskou tématikou.

Sám Suchı pak na akci za podpory Jitky Molavcové a Jiřího Svobody měl zazpívat několik písní taktéž na téma vojna. Během představení se mu však udělalo nevolno a pro Suchého musela jet záchranka.

Jitka Molavcová a Jiří Suchı na 53. ročníku Zlín Film Festivalu
Jiří Suchı si k narozeninám vyrazil medaili.
Jiří Suchı si k narozeninám vyrazil medaili.
8 fotografií

„Mohu potvrdit, že jsme zasahovali na Dejvické ulici. Devadesátiletého muže jsme odvezli do Ústřední vojenské nemocnice, byl při vědomí,“ potvrdila pro iDNES.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Suchı před více než tıdnem oslavil devadesátiny, naposledy byl hospitalizován loni v březnu.

Muž více než devatera řemesel, divadelník, zpěvák, textař, básník, skladatel, spisovatel, kabaretiér, filmař, grafik, vıtvarník, sběratel a režisér Jiří Suchı je spoluzakladatelem Divadla Na zábradlí a Semaforu, bratr Ondřeje Suchého. Vytvořil autorskou dvojici s Jiřím Šlitrem. Po Šlitrově smrti se jeho divadelní partnerkou stala Jitka Molavcová.