Cestování

Jedenáctý ročník hudebních cen Vinyla doplní koncerty, přednášky a workshopy

Jedenáctý ročník hudebních cen Vinyla doplní koncerty, přednášky a workshopy

Průběžnı festival Vinyla v brněnském Kabinetu múz odstartoval v úterı 14. září přednáškou laureátů Ceny Jany „Apačky“ Grygarové Anety Martínkové a Radima Lisy. 

Následovat bude 23. září na tomtéž místě bude křest knihy Všechny kočky jsou šedé od publicistů Karla Veselého a Miloše Hrocha, které doplní koncerty Ursuly Sereghy a Talk = Trouble.

V říjnu jsou v plánu vystoupení Billow a Severního nástupiště a dvojkoncert Martina Kyšperského a Davida Pomahače. Na listopad se chystá speciální večer labelu Divnosti, jenž loni získal ocenění Počin roku. Dále na festivalu vystoupí také loni Deskou roku oceněná kapela Tábor, která zahraje společně s Kalle, nebo skupiny Tamara, Bibione, Vole a Bahratal.

Hudební publicisté Miloš Hroch a Karel Veselı
Hudební publicista Radim Lisa přebírá Cenu Jany „Apačky“ Grygarové
Kapela Tábor
5 fotografií

„Hudební ceny Vinyla nejsou jednorázovou událostí spojenou pouze se slavnostním večerem v Praze. Ceny Vinyla chápeme jako celoroční platformu na podporu autorské hudby. Letos jsme spustili Vinyla Academy, sérii workshopů, na nichž hudebníkům či hudebnicím, hudebním manažerům a manažerkám a publicistům zprostředkujeme setkání s inspirativními osobnostmi české nezávislé scény,“ říká jeden z koordinátorů Vinyly Pavel Uretšlégr.

Všechny workshopy se uskuteční v Praze. První z workshopů vedenı lektory Prokopem Holoubkem a Zdeňkem Neusarem je zaměřenı na booking, management a PR a proběhne 16. října v prostorách Pracovny na pražském Žižkově.

S různımi přístupy ke psaní o kultuře zájemce v tomtéž prostoru 6. listopadu seznámí hudební publicisté Pavel Turek a Miloš Hroch. Na třetí z workshopů zaměřenı na produkci a natáčení hudebního alba zve 21. listopadu do prostor studia Golden Hive respektovanı zvukař a producent Michal „Amák“ Šťastnı.