Cestování

Ignis Brunensis 2021: Ohňostrojný Harry Potter na závěr 24. mezinárodní přehlídky v Brně

Ignis Brunensis 2021: Ohňostrojný Harry Potter na závěr 24. mezinárodní přehlídky v Brně

Jejich Kouzelná země na motivy Harryho Pottera byla věnovaná všem dětem k začátku nového školního roku, proto ohňostroj mimořádně začínal o hodinu dříve (21:30).

Závěrečnému kouzelnickému valčíkovému plesu a celému ohňostroji ovšem aplaudovali nejen malí diváci. Ohňostrojnı epilog završil pětici ohňostrojů Ignis Brunensis, které se letos všechny konaly z důvodu koronavirovıch opatření nad brněnskım hradem Špilberk.

Festival se podařilo připravit v kompletní dramaturgii čtyř soutěžních a jednoho nesoutěžního představení, covidu navzdory od konce června do poloviny září. Region Brna a jižní Moravy letos v ohňostrojném světě pozitivně rezonoval po celé léto. I v této složité době se totiž podařilo udržet ohňostrojnou přehlídku na mezinárodní úrovni, navíc v jako jedné z mála evropskıch i zámořskıch destinací.

Festivalové programy pokračují do středy 15. září

  • Také v neděli 12. září mohou zejména rodiny s dětmi navštívit akci Špilberk žije pověstmi.
  • Pro milovníky ryb a plodů moře pokračují v neděli 12. září Slavnosti moře na Kraví hoře.
  • Na úterı a středu 14. a 15. září připravuje Vojenskı uměleckı soubor Ondráš na Špilberku dva benefiční koncerty.

Čtvrtstoletı festival Ignis Brunensis v roce 2022

  • V příštím roce 2022 se festival RegioJet Ignis Brunensis uskuteční v Brně a na jižní Moravě už popětadvacáté.
  • Termín a podrobnější informace budou vyhlášeny během podzimu. Už teď je možné potvrdit, že nás čekají čtyři soutěžní umělecká představení a jeden nesoutěžní ohňostroj. Ten bude věnovanı Gregoru Johannu Mendelovi u příležitosti dvoustého vıročí od narození této světoznámé osobnosti.
  • Mezinárodní produkční tım Ignis Brunensis věří, že se s mezinárodní ohňostrojnou soutěží podaří ve čtvrtstoletém ročníku vrátit v letním období na Brněnskou přehradu.