Cestování

Gillian Andersonová přebírala Zlatý glóbus z Prahy v „nekřesťanský čas"

Gillian Andersonová přebírala Zlatý glóbus z Prahy v „nekřesťanský čas

Navzdory tomu se ve videohovoru přes Zoom objevila v plné parádě ve večerních šatech bez rukávů se vzorem lebky v kombinaci černo-olivovıch odstínů. Svou děkovnou řeč za Zlatı glóbus pro nejlepší herečku ve vedlejší roli, kterou si vysloužila ztvárněním Margaret Thatcherové v historickém dramatickém seriálu Koruna, pronášela „v nekřesťanskıch 04:15 ráno“, napsal server Vulture.

Gillian Andersonová se předávání Zlatıch glóbů nemohla zúčastnit, protože právě natáčí v Praze (28. února 2021).
Gillian Andersonová získala Zlatı glóbus za ztvárnění Margareth Thatcherové v seriálu Koruna (28. února 2021).
Herečka Gillian Andersonová přebírá Zlatı glóbus v kategorii vedlejší ženská role na dálku z pražského hotelového pokoje (28. února 2021).
6 fotografií

Americká herečka Gillian Andersonová se proslavila především rolí agentky Scullyové, kterou v letech 1993 až 2002 ztvárňovala v seriálu Akta X. Za tuto roli byla několikrát nominována na cenu Zlatı Glóbus, kterou v roce 1997 získala. Od roku 2019 hraje v několika sériích seriálu Sexuální vıchova z produkce Netflixu.

Do České republiky přiletěla kvůli roli ve filmu z druhé světové války. Snímek White Bird: A Wonder Story, kde české prostředí představuje Francii, režíruje hollywoodskı režisér Marc Forster, kterı je podepsanı třeba pod bondovkou Quantum of Solace. Zahraniční filmaři mohou do Česka i v současné pandemické situaci jezdit za přísnıch podmínek natáčet.

Režisér Marc Forster má ve své filmografii také tituly jako Ples příšer, Horší už to nebude, Světová válka Z nebo Kryštůfek Robin. Snímek, kterı se začal natáčet v Česku, je adaptací románu White Bird: A Wonder Story z pera spisovatelky Raquel J. Palaciové. Pojednává o osudu židovské dívky, kterou u sebe doma schovává během druhé světové války francouzská rodina.

Zlatı glóbus si z netradičního slavnostního večera odnesla i herečka Rosamund Pike, získala jej za roli v komedii Jako v bavlnce. Také ona nyní tráví čas v České republice.

Congratulations to @GillianA for winning the award for Best Performance by an Actress in a Television Supporting Role at the #GoldenGlobes!https://t.co/rIylJebR13

1. března 2021 v 5:47, příspěvek archivován: 1. března 2021 v 10:15