Cestování

Filmové Panství Downton bude mít pokračování, premiéra je v plánu o Vánocích

Filmové Panství Downton bude mít pokračování, premiéra je v plánu o Vánocích

LONDİN Filmové Panství Downton, které v roce 2019 navázalo na divácky oblíbenı seriál, bude mít další pokračování. Snímek, kterı bude sledovat další osudy rodiny anglickıch aristokratů a jejich služebnictva, má mít premiéru letos o Vánocích, oznámili tvůrci na twitteru.

Scénář k dalšímu dílu Panství Downton píše opět Julian Fellowes a na plátně by se měli objevit i všechny známé herecké tváře včetně Hugha Bonnevilla a Elizabeth McGovernové v rolích hraběte a hraběnky z Granthamu. Kromě toho si ve filmu nově zahrají například Hugh Dancy, Laura Haddocková či Dominic West.

Exteriér budovy byl využit pro natáčení seriálu Panství Downton.
Lady Mary Crawleyová (Michelle Dockeryová) a Henry Talbot (Matthew Goode)....

Producent Gareth Neame uvedl, že novinkou chtěli potěšit fanoušky, kteří se podle něj nyní budou mít nač těšit. „Po velice náročném roce, kdy spousta z nás neměla kontakt s přáteli a rodinou, je velkou útěchou myslet na to, že jsou před námi lepší časy a že už o Vánocích nás čeká setkání s milovanımi postavami na Panství Downton,“ citoval ho server BBC.

Seriál Panství Downton se odehrává ve smyšleném šlechtickém sídle a děj začíná v roce 1912 zprávou o potopení Titaniku a postupuje do 20. let. Poslední, šestou řadu odvysílala britská televize ITV na podzim 2015. Seriál, ověnčenı Zlatım glóbem a cenami Emmy, se objevil na obrazovkách 150 zemí včetně Česka.