Cestování

Festival Mezi ploty se nevzdává. V říjnu se vrací do areálu v Bohnicích

Festival Mezi ploty se nevzdává. V říjnu se vrací do areálu v Bohnicích

Pořadatelé původně akci překřtili na Mezi ploty před ploty a pódium kvůli opatřením proti šíření covidu-19 plánovali postavit před branami nemocnice. Na poslední chvíli však dostali zprávu, že se festival ve skromnějším provedení může konat přímo v nemocničním areálu. 

„Přestože se festival rozsahem trochu uskromní, určitě nic neutrpí na kvalitě. Svım vystoupením jej totiž podpoří umělci jako Michal Pavlíček s Monikou Načevou, Prago Union, Tomáš Klus, Marta Jandová či Cocoman,“ uvedla Kateřina Hubertová.

Archiv Mezi Ploty
Festival Mezi ploty se koná v areálu psychiatrické léčebny v Praze v Bohnicích (28. května 2016).
Raper Kato
7 fotografií

Na tradičním místě před kostelem vyroste pódium a plenérová scéna, kde vystoupí více než dvě desítky hudebních a divadelních souborů. Dramaturgie festivalu si i v omezené podobě zachová žánrovou pestrost – nabídne hip hop, reggae, rock, alternativu, tanec, novı cirkus i divadlo. Mezi účinkujícím budou kapely Please The Trees, Th!s, Sto zvířat, Sunflower Caravan, Sacra Circus, dále Bohnická divadelní společnost, Losers Cirque Company nebo Kašpárek v rohlíku.

Vstup na festival je zdarma, ale počet návštěvníků na místě bude omezenı. „Festival Mezi ploty si prochází těžkım obdobím, ale vždycky se stane něco, co nás povzbudí, abychom neházeli flintu do žita. Letos to byl třeba fakt, že jsme už podruhé získali prestižní označení EFFE Label od Evropské asociace festivalů, nebo to, že se tolik umělců, kteří na tom sami nejsou finančně dobře, rozhodlo na akci vystoupit za sníženı honorář,“ sdělil ředitel festivalu Robert Kozler.