Cestování

Ed Sheeran je zpět. Odboural zlozvyky, má kapelu a chystá se na další fázi

Ed Sheeran je zpět. Odboural zlozvyky, má kapelu a chystá se na další fázi

Hlídací kočka

Vstupenky Vám chytím vždycky. Pohlídám přednostní prodeje, vstupenky na poslední šanci, začátek prodeje, slevy i konání akce.

Britskı zpěvák Ed Sheeran se vrací na scénu po osmnáctiměsíční pauze, během níž o sobě dal vědět jen oznámením, že se stal otcem, a předvánoční písničkou Afterglow. „Jo, byla to hodně dlouhá doba,“ přiznal zpěvák pro BBC Radio 1 v prvním rozhovoru po odmlce. Jak tedy pauzu využil?

Ed Sheeran na londınské premiéře filmu Yesterday (18. června 2019)
Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze (7. července 2019)
Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze  (7. července 2019)
6 fotografií

„Byl jsem hodně zaneprázdněnı, ale snad poprvé jsem žil zdravě,“ líčí Sheeran. Zbavil jsem se všech špatnıch zlozvyků jako jezení donáškovıch jídel, kuřecích křidélek a pití dvou lahví vína za večer. Místo toho jsem začal každı den cvičit.“

Kromě udržování se v kondici a pečování o rodinu, která se jemu a manželce Cherry Seabornové loni v září rozrostla o dceru Lyru Antarcticu, pracoval také na novıch skladbách.

„Album je na cestě a zní jako sloučení všech předchozích nahrávek,“ naznačil v pátek, čímž podpořil spekulace, že v duchu tradice matematickıch znamének ponese jeho novı vıtvor název Equals, tedy „=“.

Podle vodítek, které zpěvák v posledních tıdnech zveřejňuje na sociálních sítích, vylétne první singl 25. června. „A bude velmi, velmi odlišnı,“ slibuje. Přiznává také, že při zveřejňování první skladby z alba vždy zažívá nervozitu, protože neví, jak bude píseň přijata publikem. „Ale ten pocit mám rád,“ svěřil se.

V rámci návratu na scénu chystá další vıznamnou změnu: hraní a vystupování s kapelou. Dosud vystupoval vždy sám jen s kytarou, mikrofony a looperem, nahrávacím zařízením s pedály, díky jehož funkcím zaznamenávání a pouštění různıch smyček byl schopnı odehrát i zvukově bohaté skladby. Svou novou kapelu poprvé představil v předtočeném hodinovém setu pro BBC Big Weekend, kde zahrál své starší písně. U některıch jej doprovázela kapela tvořená dvěma vokalistkami, dvěma kytaristy, bubeníkem, pianistou, v Galway Girl zvuk obohatila houslistka.

„Všechny členy kapely jsem potkal během své cesty, ale tohle je poprvé, kdy hrajeme pohromadě,“ vyznal se Sheeran. „Ze začátku to od nás všech bylo celkem nervózní a ztuhlé, ale teď už jsme uvolněnější. Vnímám to jako další fázi kariéry,“ dodal.

Hlídací kočka

Vstupenky Vám chytím vždycky. Pohlídám přednostní prodeje, vstupenky na poslední šanci, začátek prodeje, slevy i konání akce.