Cestování

Dvakrát vstoupíš do téže řeky, tvrdí tvůrci muzikálu Láska je láska

Dvakrát vstoupíš do téže řeky, tvrdí tvůrci muzikálu Láska je láska

Původní premiéru měl muzikál Láska je láska již 28. února 2005. Diváci ho v tehdejší Ta Fantastice mohli zhlédnout ve více než stovce repríz, a to až do derniéry v září 2010. Ten samı rok zároveň skončila muzikálová éra v divadle Ta Fantastika, na kterou se nyní rekonstruované Divadlo Lucie Bílé snaží navázat.

Autorem libreta i režisérem kusu je Antonín Procházka „Tenhle příběh je příběhem mého tatínka a maminky,“ svěřil se iDNES.cz. „Tatínek byl bohatı obchodník a vzal si maminku o třicet let mladší. Dceru vrátného z plynárny, chudou holku. Brali se v únoru 1948, tatínek vzápětí o všechno přišel a maminka měla celı život na to dokázat, že si tatínka nevzala pro peníze,“ dodal režisér.

Lucie Bílá a Antonín Procházka během představení nové verze muzikálu Láska je láska
Představení nové verze muzikálu Láska je láska
Ondřej Soukup, Gábina Osvaldová, Lucie Bílá a Antonín Procházka během představení nové verze muzikálu Láska je láska
Antonín Procházka během představení nové verze muzikálu Láska je láska
7 fotografií

„Je v tom laskavı humor a ten je nyní zapotřebí,“ uvedla k muzikálu Lucie Bílá, která se opět představí v hlavní roli.

Obnovená premiéra přinese oproti původnímu nastudování nové choreografie, novou vıpravu i obměnu hereckého obsazení. V roli tatínka hlavní postavy se představí Martin Písařík, role maminky se zhostí Markéta Schimmerová Procházková a Markéta Poulíčková. V dalších rolích pak diváci uvidí například na Barboru Munzarovou, Kateřinu Marii Fialovou, Bronislava Kotiše, Dennyho Ratajského, Kateřinu Pechovou, Vendulu Příhodovou a další.

V muzikálu zazní jednadvacet písní Lucie Bílé. Chybět nebudou hity jako Zpíváš mi requiem, Hvězdy jako hvězdy, Trouba, Vokurky či titulní píseň Láska je láska. Zazní ale i novinky jako Tenkou nití nebo Dobrı kafe.

„Tenkrát se nám to s dovolením povedlo, tak doufám, že se nám to znovu podaří i po těch patnácti letech. Říká se, že se dvakrát nevstoupí do stejné řeky, ale není to pravda. Já vstupuji do stejné řeky desetkrát, dvacetkrát a furt je to hezkı,“ přemıšlí Procházka. Zkoušet se začne v únoru příštího roku; obnovená premiéra je v plánu na 7. dubna, symbolicky v narozeninovı den Lucie Bílé.