Cestování

Dojemné parte Šafránkové. Nikde mě nehledejte, jsem všude, také tedy ve vás

Dojemné parte Šafránkové. Nikde mě nehledejte, jsem všude, také tedy ve vás

„Nikde mě nehledejte, jsem všude, také tedy ve vás,“ stojí na smutečním oznámení, na němž jsou jména jejího manžela Josefa Abrháma, syna Josefa, sestry Miroslavy a dalších příbuznıch.

Na oznámení je fotografie z roku 1958, na které je herečka se svım otcem. „Když mně bylo pět, zpívala jsem a tatínek šlapal do pedálů. To je pocit úžasné pohody. Tu fotku, když vidím, tak je mně dobře. Prostě se mně okamžitě vybaví všechny ty hodiny, co jsme takhle s tatínkem profrčeli,“ řekla Šafránková o snímku v dokumentu Neobyčejné životy z roku 2013.

Je na něm také informace o posledním rozloučení, které se bude konat 25. června v kostele sv. Anežky České na Spořilově. Na prostranství u kostela bude mít veřejnost možnost pohřeb sledovat na velkoplošnıch obrazovkách.

„Maminka si nepotrpěla na velkou pozornost a cenila si soukromí. Vím ale, že by určitě stála o to, aby ti, kteří ji měli rádi, měli možnost se s ní rozloučit na místě, kam ráda přes třicet let chodila,“ uvedl syn herečky Josef Abrhám mladší.

K pietnímu místu dorazily během večera desítky lidí. (14. června 2021)
Příznivci Libuše Šafránkové vzdávali herečce hold a zapalovali svíčky. (14. června 2021)
Příznivci Libuše Šafránkové vzdávali herečce hold a zapalovali svíčky. (14. června 2021)
13 fotografií

Zádušní mše a uložení do hrobu se bude konat 2. července ve Šlapanicích u Brna, kde se Šafránková narodila. Oblíbená herečka zesnula 9. června krátce po svıch 68. narozeninách. 

Příznivci Libuše Šafránkové mohli přijít vzdát herečce hold na sousedskou pietu už v pondělí 14. června. Vzpomínková akce se konala od pěti hodin odpoledne za kostelem sv. Anežky České nad Roztylském náměstím v Praze. Se známou umělkyní se chodili loučit jak jednotlivci, tak rodiny s dětmi.