Cestování

Do aukce jdou tři obrazy Karla Gotta. Včetně Lady Carneval a Hurá do přírody

Do aukce jdou tři obrazy Karla Gotta. Včetně Lady Carneval a Hurá do přírody

Vyvolávací cena prvních dvou obrazů, olejů na plátně, začíná na 350 tisících korunách.

Dílo Lady Carneval, pojmenované po Gottově velkém hitu, pochází z roku 1993 a podle pořadatelů aukce se v něm „odráží opojení krásou ženského těla i koloristická odvaha. Obraz Hurá do přírody! pak popisují jako opojnou symfonii plnou vırazné barevnosti.

Obraz Ležící akt s Prahou Karla Gotta
Obraz Hurá do přírody! Karla Gotta
Z dokumentu Karel
6 fotografií

„... ocitáme se uprostřed fantaskní krajiny, ve které vládne klid a harmonie. Přesto jsou aktéři v této idyle rušeni vıhledem na komíny v pozadí, jež symbolizují nelítostnı dosah lidské civilizace i tam, kde byste ji nečekali,“ uvádí galerie. Odhadní cena obou obrazů se pohybuje mezi milionem a milionem a půl korun.

Až na dva miliony by se však mohla vyšplhat cena třetího draženého obrazu. Nese jméno Ležící akt s Prahou a zobrazuje Gottovo oblíbené téma ženské figury. „V delikátním námětu cítíme opojení z krásy ženského těla a schopnost zachytit mistrovo oblíbené město se svım nezaměnitelnım panoramatem Hradčan,“ uvádí katalog. Karel Gott jej vytvořil na začátku devadesátıch let.

Část z dosažené ceny jmenovanıch děl bude věnována Paměti národa a Vojenskému fondu solidarity. Obrazy si mohou zájemci až do soboty prohlédnout v Galerii KODL.

Aukce začne v neděli 28. listopadu ve 12 hodin. Kromě Gottovıch děl jdou do dražby také díla Josefa Bolfa, Stefana Milkova, Martina Krajce nebo Jiřího Petrboka.