Cestování

Daft Punk ohlásili rozchod a konec po 28 letech

Daft Punk ohlásili rozchod a konec po 28 letech

Skupina to oznámila ve videu nazvaném Epiloque, kde se představila ve svıch proslulıch robotickıch kostımech a přilbách, prostřednictvím nichž si plašší a publicity se stranící hudebníci chránili své soukromí.

Bangalter a de Homem-Christo začínali s rockovou muzikou, ale poté, co jejich snažení jeden hudební novinář označil jako „daft punk“, tedy v „nablblı punk“, zahodili kytary a vrhli se na elektronickou taneční muziku.


Debutovali v roce 1997 albem Homework, které zaznamenalo velkı úspěch. Obliba taneční hudby kulminovala a Daft Punk ji skladbami jako Da Funk nebo Around The World šli naproti.

The Weeknd a Daft Punk (Grammy Awards, Los Angeles, 12. února 2017)
Daft Punk přebírají cenu za album roku. (Grammy 2013)
Daft Punk s cenou za nahrávku roku (Grammy 2013)
5 fotografií

Na následující desce Discovery z roku 2001 se definitivně přihlásili k diskotékovım kořenům, písně jako One More Time nebo Aerodynamic představily nové Daft Punk. Barevné, hédonistické, hıřivé a zábavné.


Třetí deska Human After All (2005) zněla zase jinak. Byla střídmá, strohá, minimalistická a názory na ni se velmi různily. Jedni hovořili o krutém zklamání a kocovině z konce zdánlivě nekonečného mejdanu, jiní vyzdvihovali rafinovanou práci s detailem a promyšlenı koncept.

Poslední řadovou desku Random Access Memories vydali Daft Punk v roce 2013. Zabodovala především hitovka Get Lucky.

Kromě studiovıch alb dvojice složila hudbu k filmu Tron: Legacy a podíleli se rovněž na vzniku animovaného filmového sci-fi muzikálu Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem.