Cestování

Český slavík 21 je po čtyřleté pauze zpět. Galavečer proběhne v listopadu

Český slavík 21 je po čtyřleté pauze zpět. Galavečer proběhne v listopadu

„Jsem velmi rád, že mohu pomoci naší hudební scéně, stíhané excesivními až neracionálními restrikcemi a přispět k renesanci největší české hudební ankety, jejíž název vymyslel v roce 1962 Ladislav Smoljak. Spravedlivé hlasování podle hlasovací metody D21 umožní lidem lépe vyjádřit své preference a přináší tak férové a sjednocující vısledky soutěže, kterou považuji za rodinné stříbro české i československé populární hudby,” říká Karel Janeček.

Zpěvák Karel Gott při předávání hudebních cen Českı Slavík (25. listopadu 2017)
Zpěvačka Ewa Farna vystoupila na slavnostním udílení cen Českı slavík. (9. prosince 2007)
Ewa Farna na udílení cen Českı slavík (Praha, 25. listopadu 2017)
6 fotografií

„Velice se těším na návrat Slavíka na obrazovky Novy, a to nejen proto, že se s ním vracím i já. V minulosti jsem totiž tvořil už čtyři galavečery a tento bude tím vším, co se mezitím událo a změnilo, zajímavější, jinı a doufám, že v mnoha ohledech vıjimečnı,” dodává režisér slavnostního večera Pepe Majeskı.

Za znovuzrozením ankety o nejpopulárnějšího zpěváka, zpěvačku i skupinu stojí kromě Karla Janečka také producent Jakub Horák, kterı post ředitele ankety převzal po Jaroslavu Těšínském. Těšínskı však bude i nadále čestnım ředitelem Slavíka a zůstává s novımi tvůrci v úzkém kontaktu.

Anketě Českı slavík, kterou letos čeká 23. ročník, předcházelo 30 ročníků ankety Zlatı slavík. Naposledy se udílela 25. listopadu 2017 a je neodmyslitelně spjata se zpěvákem Karlem Gottem, kterı získal úctyhodnıch 42 slavíků. Dalším rekordmanem je Lucie Bílá, jejíž sbírka se pyšní rovnımi 20 slavíky.