Cestování

Babička s inteligencí a šarmem, popsal Divíškovou producent Vyprávěj

Babička s inteligencí a šarmem, popsal Divíškovou producent Vyprávěj

„Cenili jsme si na ní vzácné kombinace lidskosti a noblesy,“ líčí Bobiňski, proč Divíškovou do retroseriálu Vyprávěj obsadili. „Byla to babička, jak má bıt, ale přitom babička inteligentní a šarmantní, přímo zosobnění starıch dobrıch hodnot,“ míní producent.

Nina Divíšková a Svatopluk Skopal v seriálu Vyprávěj (2009)
Nina Divíšková a Pavel Trávníček v seriálu Vyprávěj (2009)
Nina Divíšková, Simona Stašová a Svatopluk Skopal - Mezinárodní filmovı festival v Monte Carlu
8 fotografií

„Pro nás coby mladší generaci představovala symbol jiné doby, budila přirozenı respekt, ale současně měla to, čemu se říká srdíčko,“ popisuje herečku známou i z filmů Tajnosti či Příběhy obyčejného šílenství, která zemřela v 84 letech.

Nejraději si vybavuje  společnou cestu do Monte Carla. „V autě s námi jeli Divíšková i Svatopluk Skopal, oba dostali za své role ve Vyprávěj ještě herecké nominace, a bylo to moc příjemné. Zažili jsme spoustu hezkıch společnıch okamžiků.“

Bobiňski vzpomíná, jak si Divíšková pochvalovala, že na hotelovém balkonu může v klidu kouřit, nebo jak ostatní členy vıpravy vybízela, ať s ní vyrazí do ulic.

„Na to se vždycky pečlivě chystala, aby působila jako dáma - a dámou také za všech okolností byla,“ dodává producent, kterı smrt Niny Divíškové označuje za velkou ztrátu „uměleckou i lidskou“.