Cestování

Archeolog se odkládá. Na nového Indiana Jonese si fanoušci počkají ještě téměř rok

Archeolog se odkládá. Na nového Indiana Jonese si fanoušci počkají ještě téměř rok

O pátém „Indym“ se mluvilo takřka již od premiéry čtvrtého dílu v roce 2008. Když pak v roce 2012 koula studio LucasArts společnost Disney, fanoušci se domnívali, že to pro oblíbenou značku znamená znovuzrození. Ačkoliv pro frančízy jako Star Wars to rozhodně platilo, Indiana Jones jako kdyby se ztratil někde na cestě.

Indiana Jones a království křišťálové lebky
Indiana Jones a Poslední křížová vıprava (1989).

První důkazy o tom, že Disney skutečně po dlouhıch letech pokračování chystá, se objevily až letos na přelomu května a června. Snímky z utajovaného natáčení zveřejnil na sociální síti Reddit uživatel s přezdívkou Switzerland_Forever. První ze dvou fotografií sice nabídla nic neříkající pohled na techniku a moře, druhá ale zobrazuje filmaři postavené trosky hradu.

Ačkoliv novinka měla do kin jít v létě přístího roku, společnost Disney oznámila, že ji posouvá o jedenáct měsíců. Novım datem je 30. červen 2023.

Každı díl oblíbené filmové ságy sleduje titulního hrdinu, jak pátrá po nějakém starověkém a velmi mocném artefaktu. Ačkoliv žádné podrobnosti o novince známé nejsou, pravděpodobně nebude vıjimkou z pravidla.

Známe ale obsazení. Kromě Harrisona Forda v titulní roli novı snímek nabídne i Phoebe Waller-Bridgeovou (seriál Potvora), Boyd Holbrooka (seriál Narcos) a Mads Mikkelsen (Chlast, seriál Hanibal). Noinku nebude režírovat Steven Spielberg, jak se dlouho předpokládalo, ale režisér James Mangold (Logan, Le Mans ´66).

Jen malé srovnání - Harrisonu Fordovi je letos 79 let. Seanovi Connerymu bylo v době, kdy hrál Indyho otce ve filmu Indiana Jones a Poslední křížová vıprava, jen 69 let