Cestování

ABBA vydá po 40 letech nové album, na turné se vydají hologramy

ABBA vydá po 40 letech nové album, na turné se vydají hologramy

Je to tedy oficiální, švédskı popovı fenomén se po letech váhání a odmítání pohádkovıch nabídek na znovusjednocení (ta z roku 2000 čili neuvěřitelné dvě miliardy za sérii sta koncertů) vrací s novou deskou. Připravované album Voyage vyjde 5. listopadu a má navazovat na poslední album z roku 1981 The Visitors.

Björn Ulvaeus a Benny Anderson oznamují, že skupina ABBA vydá po 40 letech nové album. (2. září 2021)
Počítačové podoby členů slavné hudební skupiny ABBA při oznamování vydání nového alba po 40 letech (2. září 2021)
ABBA ohlašuje nové album a turné
Plátno odměřuje čas začátku live streamu ABBA Voyage
10 fotografií

Čtveřice se také příští rok vydá na turné, ovšem nebude na něm vystupovat fyzicky, ale v zastoupení hologramů. Pomocí techniky capture motion, využívanou ve filmu, byli ve studiích vytvořeny počítačoví omlazení „dvojníci“ Bennyho Andersona, Björna Ulvaeuse, Agnethy Fältskog a Anni-Frid Lyngstad.

Na zmíněném streamu byly představeny záběry studia, kde ABBA avataři vznikají, a zazněnal rovněž první nová písnička, emotivní balada I Still Have Faith In You.

„Když Benny poprvé zahrál tu melodii, bylo nám jasné, že tahle písnička musí bıt o nás čtyř,“ řekl Björn Ulvaeus. „Původně jsme počítali s dvěma novımi skladbami, ale pak jsme si řekli – proč jich nenapsat víc? Takže jsme nahráli deset a je z toho album,“ prohlásil Benny Anderson. 

Dodal ještě, že na Voyage budou ty nejlepší skladby, které byli s Björnem v tuto chvíli napsat. A na otázku, co je nejúžasnější na tom bıt členem kapely, jako je ABBA, odpověděl Benny Anderson se svım typickım humorem, že v prvé řadě to, že se absolutně nemusí starat o peníze.