Auto

Žačce v písecké autoškole vjela z chodníku pod kola dvanáctiletá cyklistka

Žačce v písecké autoškole vjela z chodníku pod kola dvanáctiletá cyklistka

Slečna v autoškole vyjížděla 11. května dopoledne z boční ulice u kina v Čechově ulici na silnici směrem k Novému mostu, když z chodníku přímo před vůz sjela dvanáctiletá cyklistka. Žadatelka o řidičskı průkaz i instruktor šlápli na brzdu, střetu už ale nedokázali zabránit a dívku auto srazilo.

V Protivíně na přechodu se střet chlapec na kole s osobním autem.

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

„Podle prvotního vyšetřování se zřejmě malá cyklistka nerozhlédla a vjela do silnice. Sanitka ji převezla do nemocnice na pozorování. Vzhledem k tomu, že řidička jela pomalu, dívka naštěstí neutrpěla vážnější zranění,“ podotkla mluvčí písecké policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

V pátek 30. dubna odpoledne pro změnu řešili policisté na Písecku nehodu v obci Mirovice, kde řidička přehlédla při couvání svého mladšího bratra, kterı se pohyboval za autem. Osmiletı chlapec utrpěl zranění, s nímž ho do nemocnice přepravil vrtulník.

Další případ se stal 4. května. Šestiletı chlapec jezdil na odrážedle po silnici v obci Malčice. Krátce před půl pátou odpoledne vjel na křižovatce na hlavní silnici, kde jel právě od dálnice D4 řidič osobního auta a došlo ke střetu.

„Dítě upadlo na silnici a zranilo se. Bohužel nemělo ani nasazenou přilbu a nebylo pod dohledem nikoho staršího patnácti let,“ popsala Čuřínová Ingrišová.

Nehodu s účastí dítěte policisté řešili také v Protivíně. Řidička osobního auta jela 10. května vpodvečer po Blanické ulici k náměstí a na přechodu pro chodce zřejmě přehlédla devítiletého chlapce na kole.

„Cyklista zůstal zaklíněnı pod vozidlem a utrpěl zranění, se kterımi byl převezen do nemocnice. Na přechodu se pohyboval chvíli před nehodou ještě další chlapec na koloběžce a řidič vozidla v protisměru zastavil,“ přiblížila Čuřínová Ingrišová.

Všechny tyto dopravní nehody stále vyšetřují písečtí dopravní policisté, ani v jednom nehrál roli alkohol.