Auto

Z panduru do kokpitu závodní fabie. Vojáky ohromila střelba do výfuku

Z panduru do kokpitu závodní fabie. Vojáky ohromila střelba do výfuku

Pandury jely natěsno za sebou a za brzdící škodovkou se srazily. Zatímco na fabii byla škoda jen 50 000 Kč, v případě vojenské techniky se náklady na opravu vyšplhaly na 95 milionů korun (čtěte zde). Nebylo by tedy divu, kdyby ve vojácích při vyslovení jména mladoboleslavského vozu nevznikla nějaká averze, ale na druhé straně třeba také respekt.

Když v březnu letošního roku jejich kolegové u Žatce viděli fabii v problémech, neváhali a posádce pomohli při defektu kola. Pochlubili se tím na facebookovém profilu armády. V mladoboleslavské automobilky za toto hezké gesto přišla nabídka k projížďce se soutěžním speciálem Fabia Rallye2 evo.

Nepochybně se chtěla i pochlubit svou silnou zbraní, kterou pravidelně ničí konkurenty v tuzemskıch i zahraničních závodech. Vicemistr České republiky 2019 Filip Mareš vojákům na polygonu v Bělé pod Bezdězem ukázal, jak jeho auto umí zvládat smyky a střílet do vıfuku. Vzniklo z toho zajímavé video a nezbıvá než doufat, že vše nekončí a dojde třeba i na nějaké další, kdy Filipa Mareše pro změnu svezou vojáci pandurem.