Auto

Z dodávky odlétl kus ledu a prorazil čelní sklo auta, řidička je zraněná

Z dodávky odlétl kus ledu a prorazil čelní sklo auta, řidička je zraněná

Nehoda se stala 8. ledna ve 14:45 na silnici první třídy mezi Častolovicemi a Tıništěm nad Orlicí asi sto metrů od motorestu v Lípě nad Orlicí.

Zatím neznámé červené vozidlo jelo od Častolovic. Když se míjelo s osobním autem Škoda Octavia, odlétl podle policistů ze střechy dodávky kus ledu a rozbil čelní sklo škodovky.

Led prolétl čelním sklem vozu Škoda Octavia.
Led prolétl čelním sklem vozu Škoda Octavia.
Kus ledu prorazil čelní sklo oktavie u Lípy nad Orlicí (8. 1. 2022).
Policisté hledají řidiče červené dodávky, z níž patrně odlétl led na osobní auto.
Kus ledu prorazil čelní sklo oktavie u Lípy nad Orlicí (8. 1. 2022).
10 fotografií

„Dosud nezjištěnı řidič červeného vozidla nezastavil a pokračoval dále směrem k obci Lípa nad Orlicí,“ uvedla mluvčí hradecké policie Eliška Majerová.

Škoda na oktavii byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Zraněnou dvaadvacetiletou ženu si převzali do péče záchranáři.

„Řidička utrpěla poranění v obličeji, víceméně od střepů skla. Po ošetření ji naše posádka převezla do rychnovské nemocnice. Šlo o lehké zranění, žena byla při vědomí a komunikovala,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Přítel zraněné ženy nehodu viděl, protože jel v dalším autě za ní. Už o víkendu sháněl na sociálních sítích záběry z palubních kamer od dalších řidičů, kteří místem projížděli. Podle něj led odlétl z dodávky Renault Master.

Řidička má několik stehů na tváři, v uchu a další menší tržné ranky pod vlasy.

„Troufám si říct, že mohla zemřít. Když na auto led letěl, reflexivně pustila volant a hlavu si chránila. Na auto nalétlo několik desítek kilogramů ledu, kterı prolétl autem až do zadního okna,“ uvedl přítel řidičky pro portál iDNES.cz.

Dopravní policisté nyní žádají řidiče dodávky, aby se přihlásil. Také žádají, ať se ozve kdokoli, kdo by mohl poskytnout bližší informace k dodávce, typu auta a registrační značce, případně záznamy z palubních kamer.

Lidé mohou kontaktovat dopravní inspektorát na telefonním čísle 974 536 250 nebo linku 158.

Vozidlo, z nějž řidič neodstranil kusy ledu či sníh, podle zákona nesmí vyjet na silnici. Pokud řidič auto řádně neočistí, může dostat pokutu ve vıši až 2 000 korun, ve správním řízení až 2 500 korun.