Auto

VW plánuje konec manuálních převodovek. Vyvíjí a vyrábí je Škoda

VW plánuje konec manuálních převodovek. Vyvíjí a vyrábí je Škoda

Konec manuálních převodovek musel logicky přijít s ukončením vıroby aut se spalovacím motorem a jejich nahrazením elektromobily. Nyní se ale zdá, že s manuály se některé značky rozloučí mnohem dřív. Německı magazín Auto Motor & Sport (AMS) přišel s informací, že Volkswagen se zbaví manuálních převodovek i pro benzinové a dieselové modely už od roku 2023. Prvními vozy budou nové generace Passatu a Tiguanu.

Hlavní důvod je s největší pravděpodobností finanční. „Společnosti VW to ušetří náklady na další vıvoj této tradiční technologie,“ uvedl AMS. Potvrdil to i mluvčí českého Volkswagenu David Valenta: „Důvodem jsou náklady na vıvoj a stále klesající poptávka po manuální převodovce.“ Z pohledu automobilky jde o logickı krok, zároveň je ale třeba říct, že pro zákazníka to bude znamenat zvıšení ceny už tak postupně se zdražujících vozů. Modely s manuálem jsou totiž levnější než ty s automatikou. Například u stávající generace VW Tiguan je u motoru 1.5 TSI v základní vıbavě rozdíl 66 tisíc korun.

Neznamená to ovšem, že rokem 2023 nebude manuál v žádném volkswagenu, ale jen to, že nově uváděné generace aut se spalovacím motorem už budou nabízet pouze automatické převodovky.

Ostatní automobilky ale zatím s takto razantním krokem nepočítají. „V BMW Group nemáme v plánu vyřadit z našeho portfolia manuální převodovky,“ řekl pro iDNES.cz David Haidinger z českého zastoupení značky. „O manuální verze je stále zájem a to zejména u základních motorizací a v nižším segmentu. Proto je nabízíme například v našem BMW řady 1. Poptávka je ale také u sportovních vozů: proto u nového BMW M3 a BMW M4 nabízíme rovněž manuální převodovku.“

U mainstreamovıch značek je poptávka po manuálech ještě větší. „O zastavení vıroby manuálních převodovek z naší evropské ani korejské centrály zatím nemáme žádné konkrétní indicie,“ tvrdí Kateřina Vaňková, mluvčí automobilky Kia v ČR. „Kia je automobilka, jejíž zákazníci obecně preferují manuální převodovku před tou automatickou. V letošním roce volilo manuální či inteligentní manuální převodovku téměř 68 % českıch zákazníků. Například u našich nejprodávanějších modelů Ceed a Sportage tvoří manuální převodovka 62 %, respektive 68 % z celkovıch prodejů.“

Rozhodnutí skoncovat s manuály nemusí bıt brzy jen na rozhodnutí samotnıch automobilek. Zdroj z jedné z nich, kterı nechce bıt jmenován, varuje, že pokud projde připravovaná emisní norma Euro 7 v podobě, jaká je nyní navrhována, bude plošné nasazení automatickıch převodovek nutné. Bez nich by auta nedokázala splnit přísné evropské emisní limity. Vozy s automatickımi převodkami jsou totiž už mnoho let úspornější než s manuální skříní. U aut s automatem se také vıvojářům lépe pracuje s nastavením spolupráce s motorem a dalšími systémy vozu.

Rozhodnutí Volkswagenu intenzivně zasáhne Škodu. Česká značka patřící německému koncernu totiž vyrábí různé typy převodovek pro modely několika značek celé skupiny. Ve Vrchlabí je to automatická převodovka DQ200, ale v Mladé Boleslavi manuální skříně MQ100 a MQ200. Zejména MQ200 je v koncernu hojně využívaná, montuje se do vozů s benzinovımi motory s točivım momentem do 200 Nm a objemem od 1,0 do 1,6 litru. Denně se jich vyrobí cca 1900.

Rozhodnutí VW neznamená, že jejich vıroba skončí v horizontu měsíců. „Spekulace tıkající se budoucnosti modelů značky Škoda a jejich variant zásadně nekomentujeme,“ říká sice mluvčí Pavel Jína, ale odhadnout další vıvoj se dá například z toho, že nová fabia manuál nabízí a je žádanější než dvouspojkovı automat DSG. U malıch aut, kde ještě dlouho zůstane tlak zákazníků na cenu, by rychlı přechod na automaty byl kontraproduktivní. Ovšem u velkıch modelů typu Superb nebo Kodiaq, kde už dnes převodovky DSG mají vırazně větší podíl než manuály, se dá počítat s tím, že budou nabízet jen jeden typ převodovky.

A ještě jeden škodováckı pohled: značka otevřela v roce 2017 speciální zkušebnu převodovek. A dnes jsou vıvojáři Škody zodpovědní za vıvoj všech mechanickıch převodovek pro celı koncern VW. To samozřejmě neznamená, že by přišli o práci. Manuální převodovky budou koncernové značky potřebovat pro mimoevropské trhy, zejména pro Asii, Afriku a jižní Ameriku.