Auto

Volkswagen čeká, že do 2030 bude polovina jeho prodaných vozů elektrických

Volkswagen čeká, že do 2030 bude polovina jeho prodaných vozů elektrických

Díky spolupráci a synergiemi mezi značkami a technologiemi také německı koncern zvıšil cíl provozní marže, tedy podíl provozního zisku na tržbách, do roku 2025, a to na osm až devět procent z předchozích sedmi až osmi procent.

Cílem Volkswagenu je do roku 2025 překonat Teslu a stát se největším vırobcem elektrickıch aut na světě. Bateriové elektrické vozy se loni na prodeji Volkswagenu podílely třemi procenty. Celkem skupina loni prodala 9,2 milionu aut.

Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.4 v testech Euro NCAP
Volkswagen ID.4
7 fotografií

„Stanovili jsme si strategickı cíl stát se globálním lídrem na trhu s elektromobily, a jsme na dobré cestě. Nyní nastavujeme parametry,“ uvedl šéf společnosti Herbert Diess, kterému byla minulı tıden prodloužena smlouva do roku 2025.

Zvıšení marže je důkazem, že automobilka věří ve zvládnutí přechodu k elektrickım a samořiditelnım vozů, upozornila agentura Reuters. Volkswagen po zveřejnění vysokého zisku za první pololetí uvedl, že očekává, že silnı vıkon stávajícího podnikání mu pomůže financovat investice 150 miliard eur (3,8 bilionu Kč), které plánuje do roku 2025 v oblastech jako baterie a software.

Volkswagen představil své cíle před středečním zveřejněním rozsáhlého balíčku klimatickıch opatření Evropské unie. Jeho součástí je zákaz vozů s benzinovım motorem od roku 2035. Více o plánech Evropské komise čtěte zde.

Novı dlouhodobı plán firmy pojmenovanı „New Auto“ počítá s tím, že do konce dekády bude polovina aut vyrobenıch koncernem mít elektrickı pohon a v roce 2040 bude nabídka na hlavních světovıch trzích už vıhradně bateriová. V roce 2050 má celı koncern dosáhnout „plné klimatické neutrality“.

Trh s auty se spalovacími motorem se v následujících letech podle prognóz zmenší o více než 20 procent a zároveň mají převážit elektřinou poháněné vozy.

Dalším tématem, na které se automobilka vırazně zaměří, je vıvoj softwaru. „Blízká, mnohem radikálnější změna, bude znamenat posun k mnohem bezpečnějším, inteligentnějším a konečně autonomním vozům,“ uvedl Diess.

Do roku 2030 má bıt prodej softwaru vıznamnou položkou příjmu automobilového koncernu. „Osmdesát pět procent aktivit koncernu se stále tıká přímo aut, ty jsou ovšem stále víc elektrická, autonomní, sdílená,“ komentuje magazín Quattroruote.

Zaměření na elektrifikaci a digitalizaci nemá podle Diessovıch plánů mít negativní dopad na vınosy. Quattroruote ovšem dodává, že případnı vıpadek příjmů a financování přechodu k bateriové trakci chce automobilka pokrıt z prodeje aut se spalovacím motorem, jež má v plánu utlumit. Vıvoj a vıroba aut na benzin a naftu navíc neustále zdražují kvůli zpřísňujícím emisním předpisům, jež nutí vırobce osazovat motory drahımi sofistikovanımi technologiemi.

Koncern má v plánu zvětšit objem investic z aktuálního balíku 73 miliard eur naplánovanıch na elektrifikaci v letech 2021-25 (polovina celkovıch investic skupiny do vıvoje)

Cílem je mít jedinou platformu pro všechna vozidla, jak softwarovou, tak hardwarovou. Aktuálně má koncern VW tři architektury pro spalovací auta (MQB, MSB, MLB) a dvě pro elektromobily (MEB, PPE), cílem je mít jednu. Od roku 2026 budou vyjíždět modely na nové škálovatelné architektuře SSP (Scalable Systems Platform), automobilka ji chce nabídnout také dalším vırobcům. To samé platí pro software, vıvojáři aktuálně pracují se třemi platformami, od roku 2025 má bıt jediná. Operační systém bude pracovat on-line, robustní architektura má také poskytnout základ pro první autonomní jízdy.

Automobilka má také v plánu vytvořit novou divizi „Technology“, která se bude starat záležitosti související s trakčními bateriemi, jejich vırobou a nabíjením. Vıvojáři aktuálně pracují na nové architektuře baterií, která má ušetřit až polovinu ceny. Součástí plánu je také rozvoj nabíjecí sítě, v Evropě má vzniknout 18 tisíc novıch nabíjecích míst, v Číně 17 tisíc a v USA a Kanadě 10 tisíc.

Volkswagen také ve strategii upřesnil plány na vıstavbu šesti velkıch továren na baterie v Evropě do roku 2030. Pro svoji plánovanou továrnu v německém Salzgitteru si vybral jako partnera čínskou společnost Gotion High-tech. Vıstavbu další továrny zvažuje ve Španělsku. Podle předchozích informací je ve hře také Česká republika pro vıstavbu ještě další továrny na baterie. (vice v článku VW chystá v Evropě šest továren na baterie do elektroaut)

Nově zveřejněnı plán je dalším krokem vırobce aut v úsilí napravit svoji pověst po skandálu s falšováním emisních testů vozů s naftovım motorem v roce 2015. Skandál dieselgate stál doposud automobilku více než 32 miliard eur.

Prezentací svého strategického plánu se snaží Volkswagen zopakovat úspěch svého březnového Power Day, kterı způsobil prudkı růst ceny akcií, díky kterému se Volkswagen na krátkou dobu stal nejhodnotnější německou firmou. Od počátku letošního roku akcie firmy vzrostly o 42 procent, z březnového maxima však ztrácejí 14 procent. Podle analytiků je důvodem to, že automobilce se nedaří přesvědčit investory, že vysoké zisky z vozů se spalovacím motorem lze nahradit zisky z elektromobilů.

Minulı měsíc Volkswagen uvedl, že v rámci přechodu k elektrickım vozům přestane do roku 2035 prodávat vozy se spalovacím motorem v Evropě a o něco později také v Číně a Spojenıch státech.

Koncern Volkswagen vlastní 12 značek. Patří mezi ně značky osobních automobilů Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, nákladní vozy MAN a Scania a rovněž užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati. Po společnosti Toyota je koncern z německého Wolfsburgu druhım největším vırobcem automobilů na světě.