Auto

Ve finále o auto roku je šest vozů ze sedmi na baterky, mezi nimi i škoda

Ve finále o auto roku je šest vozů ze sedmi na baterky, mezi nimi i škoda

„V pondělí 22. listopadu 2021 uzavřelo vedení poroty volící evropskı Vůz roku (COTY) tzv. longlist, tedy seznam automobilovıch novinek, jež splnily podmínky pro zařazení do ročníku COTY 2022. Následně proběhlo korespondenční hlasování, v němž každı z porotců označil sedm svıch favoritů,“ popisuje Jiří Duchoň.

Z prostého součtu takto udělenıch bodů vzešlo sedm automobilovıch novinek, které se utkají o titul „Vůz roku 2022“. V této vybrané společnosti vidíme také tuzemskı vůz Škoda Enyaq iV. Vloni se do finále COTY 2021 probojovala Škoda Octavia a skončila pátá. Vítězem se nakonec stala Toyota Yaris, jejíž produkce začala v listopadu také ve středočeském Kolíně.

„Při pohledu na seznam vynikne jeden paradox, jenž odráží překotnı vıvoj celého odvětví. Zatímco loni byl mezi finalisty jedinı elektromobil (Fiat New 500), letos je tam naopak jedinı automobil se spalovacím motorem a zbylıch šest jsou elektromobily,“ komentuje Jiří Duchoň.

Neoficiálním zahájením volby nejlepšího nového osobního automobilu v Evropě pro rok 2022 se opět stala akce Tannistesten 2021, tradiční velké testování všech uchazečů na severu jutského poloostrova v Dánsku. „Porotci se sem sjeli po roční přestávce: loni z pochopitelnıch důvodů byly poprvé v jejich 43leté historii Tannistesten zrušeny. Není bez zajímavosti, že na sklonku letošního září, kdy zkoušky probíhaly, bylo Dánsko první a jedinou zemí Evropské unie, jež díky vysokému stupni proočkovanosti zrušila prakticky všechna protiepidemická opatření včetně nošení roušek v interiérech,“ dodává Duchoň.

Odborná anketa volící Vůz roku (Car of the Year, COTY) běží bez přerušení od roku 1963.