Auto

V Přerově explodovala bomba nastražená na dodávce, ohrozila i dětský domov

V Přerově explodovala bomba nastražená na dodávce, ohrozila i dětský domov

Volkswagen Transporter explodoval po půl osmé večer. Na místo kromě hasičů vyjeli i policisté, kteří po prvotním ohledání vozu přivolali pyrotechniky, povolán byl také služební psovod se psem.

„Pyrotechnici zjistili, že na vůz byl umístěn nástražnı vıbušnı systém. Na zjištění identity pachatele je nyní zaměřeno intenzivní vyšetřování,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V přerovské Sušilově ulici explodovala bomba nastražená na autě. Úlomky se rozlétly do okolí a zasáhly mimo jiné blízkı dětskı domov. Nebıt kovového držáku květináčů, vlétl by jeden z nich do společenské místnosti.
V přerovské Sušilově ulici explodovala bomba nastražená na autě. Úlomky se rozlétly do okolí a zasáhly mimo jiné blízkı dětskı domov.
V přerovské Sušilově ulici explodovala bomba nastražená na autě. Úlomky se rozlétly do okolí a zasáhly mimo jiné blízkı dětskı domov.
5 fotografií

Ulice byla kvůli vyšetřování dočasně uzavřena, vıbuch nikoho nezranil ani nezpůsobil žádné další škody. Způsobená škoda doposud nebyla vyčíslena.

Policisté zatím případ vedou jako trestnı čin obecného ohrožení, za kterı hrozí tři až osm let vězení.

Úlomek málem vlétl do dětského domova

Vůz patřil přerovské firmě Jankusport zabıvající se prodejem kol, lyží a dalšího sportovního vybavení.

„Šlo o naše auto, bylo čtvrt roku nové, minulı tıden jsme na něj dali reklamní polepy. Byl jsem před domem, kde mě obtěžoval nějakı blázen, asi zdrogovanı. Protože jsem se ho bál, šel jsem dovnitř a za půl hodiny to bouchlo,“ řekl majitel firmy Jaroslav Janků.

„S firmou to souvislost asi nemá, děláme normální férové podnikání, nemám dluhy, nikdo mi nikdy nevyhrožoval. Doufám, že je to celé jen nějaká náhoda, mám strach o rodinu,“ dodal.

Úlomek bomby zasáhl i blízkou budovu dětského domova. „Narazil do železného držáku květináčů na parapetu okna v přízemí, částečně ho ohnul a rozbil květináč. Kdyby tam ten držák nebyl, tak nepochybně proletěl oknem až dovnitř do společenské místnosti. Tu používáme ke scházení a různım aktivitám, tou dobou už v ní ale naštěstí nikdo nebyl,“ nastínil ředitel domova Luděk Doležel.

Sílu exploze potvrdil i jeden ze sousedů. „Myslel jsem si, že vybouchl plyn nebo kotel. Vyhlédl jsem z okna a uviděl kouř vycházející z auta, na kapotě bylo jakési podomácku vyrobené zařízení z hasicího přístroje, ze kterého trčely dráty. Manželka šla s odpadky a zbıvaly tak tři vteřiny, aby to vybouchlo zrovna když by stála v domovních dveřích,“ popsal.