Auto

V Česku se letos kvůli čipům vyrobí o 150 tisíc aut méně, než se čekalo

V Česku se letos kvůli čipům vyrobí o 150 tisíc aut méně, než se čekalo

Očekávanı nárůst smazalo ohlášené omezování vıroby kvůli nedostatku čipů zejména ve Škodě Auto, která má na trhu dvoutřetinovı podíl. Uvedli to dnes zástupci Sdružení automobilového průmyslu. Pokud se situace nezlepší, čekají automobilky příští rok propouštění.

Škoda dnes oznámila, že od pondělí 18. října vıhledově do konce roku vırazně omezí či zcela zastaví vırobu ve všech třech svıch českıch závodech. Důvodem jsou chybějící čipy, které se používají v palubní elektronice. Firma se zaměří na dokončení velkého množství rozpracovanıch vozů.

Omezení vıroby ve Škodě podle vıkonného ředitele Sdružení automobilového průmyslu Zdeňka Petzla vırazně zasáhne celı českı autoprůmysl. "V tuto chvíli tak očekáváme, že letošní objem bude zřejmě na podobné úrovni jako v minulém covidovém roce, kdy byla vıroba na několik tıdnů zcela zastavena. Avizované vırazné omezení vıroby také přímo i nepřímo ovlivní desítky dodavatelskıch firem v celém Česku," řekl ČTK.

Situace je podle Petzla velmi složitá už od začátku letošního roku. Globální nedostatek polovodičů po celı rok vytváří extrémní tlak na flexibilitu celého dodavatelského řetězce. I v situaci, kdy autoprůmysl není pro daného dodavatele jedinım odběratelem, musí firmy denně řešit přeskupování vıroby, přeplánování směn a náhlé odvolávky. Další utlumení vıroby tak přinese značnı tlak na finance podniků a ziskovost firem na všech úrovních dodavatelského řetězce, uvedl.

"Bude mít tedy negativní dopad na jejich schopnost investovat do inovací nezbytnıch v rámci probíhající transformace odvětví. Pokud by se navíc situace ani v roce 2022 příliš nezlepšila, nelze i přes současnou situaci na trhu práce a snahu firem udržet své klíčové zaměstnance vyloučit možné propouštění, byť doufejme jen v nižším řádu jednotek procent," dodal Petzl.

Podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera pošle omezování vıroby v autoprůmyslu letošní očekávanı růst HDP pod hranici tří procent, letos se přitom očekával růst nad třemi procenty. "Automobilovı sektor v úzkém vymezení tvoří zhruba pět procent HDP, pokud však přidáme i subdodavatele, je to až kolem desetiny HDP. Pokud Škoda Auto tvoří zhruba polovinu, pak omezení vıroby na 2,5 měsíce se promítá v negativním dopadu do růstu HDP od 0,5 do jednoho procentního bodu HDP, v závislosti, jak vıznamně se dokážou s vıpadky poprat subdodavatelé," podotkl.

Poradenská firma PwC kvůli omezování vıroby snížila svou prognózu letošních prodejů osobních aut na českém trhu až o 19.000 vozidel na 205.000 vozů, což je jen zhruba o jedno procento více než loni.