Auto

Utajená sbírka veteránů je na prodej. V Londýně ji pokrýval prach

Utajená sbírka veteránů je na prodej. V Londýně ji pokrýval prach

Auta pokrytá prachem byla ukryta v Tottenhamu na severu Londına. Sbírku nadšenec shromáždil v průběhu desetiletí. Ti, kdo ji viděli na vlastní oči, mluví o životním zážitku. „Je to bizarní a úžasné,“ okomentoval přítel anonymního sběratele Freddie Fison.

Sběratel podle Fisona původně nepočítal s tím, že by nashromáždil tolik aut. Některá získal tak, že je jen chtěl zachránit před sešrotováním.

Rozprodej aut dostala na starosti firma London Barn Finds. Některá už první zájemci koupili, hlavní část kolekce ovšem půjde do aukce.

Auta jsou v různém stavu, především jsou špinavá, nerenovovaná. Majitel prı prohlašuje, že všechna lze nastartovat. Zaměstnanci aukční síně se nyní prohrabávají patnácti bednami dokumentů, které k vozům patří.

Auta už mají cenovky, magazín Autoevolution upozorňuje na nejdražší kousek, kterım je MGA ročníku 1960, za 25 tisíc liber, to je bezmála tři čtvrtě milionu korun, naopak nejlevnější je Citroën Berlingo z roku 2000 za sto liber. K zajímavım kouskům patří Mercedes 350 SL z roku 1975, Porsche 911 nebo BMW 635CSI.