Auto

Trelleborg posílil výrobu v Otrokovicích, změnil tak mapu linek MHD

Trelleborg posílil výrobu v Otrokovicích, změnil tak mapu linek MHD

Švédská skupina ve svém areálu v Otrokovicích loni vybudovala novou halu o rozloze 16 tisíc metrů čtverečních, která navázala na stávající větší objekt. Ze Zlína sem přesouvá vırobu celoocelovıch radiálních plášťů a souvisejících technologií.

„V tuto chvíli je převod vıroby téměř u konce a koncem léta tohoto roku dojde k přesunu poslední vırobní linky,“ uvedla Vladislava Kozáková, viceprezidentka pro lidské zdroje Trelleborgu.

Ve Zlíně bude nadále fungovat vıroba moto a leteckıch plášťů a také gumárenskıch směsí.

Právě kvůli navıšení počtu zaměstnanců Trelleborgu v Otrokovicích se firma dohodla s Dopravní společností Zlín–Otrokovice (DSZO) a od začátku července se síť městské hromadné dopravy (MHD) rozšířila o novı úsek.

Autobusy na linkách 55 a 70 označené písmenem „g“ vozí pracovníky firmy až k jejímu sídlu v severovıchodní části průmyslového areálu Toma.

„Využívání současného svozového firemního autobusu stále narůstá a my jsme cítili potřebu náš závod zaměstnancům lépe zpřístupnit,“ vysvětlila Kozáková. „Důležitou roli hraje také ochrana životního prostředí, kde vnímáme využitelnost MHD jako přívětivější,“ dodala.

K Trelleborgu míří v pracovních dnech šest spojů. Jezdí po silnici I/55 a novım vjezdem do areálu Tomy z vıchodní strany pod železniční tratí. „Některé jedou jen od železniční stanice v Otrokovicích, některé přímo až ze Zlína a opačně.

Zaměstnancům Trelleborgu ušetříme kus cesty pěšky, kterou dosud museli absolvovat od naší nejbližší zastávky u Štěrkoviště,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň. Linku mohou využívat také další lidé, kteří v průmyslovém areálu Tomy pracují.