Auto

Toyota v Kolíně od pondělí kvůli nedostatku čipů opět zastaví výrobu

Toyota v Kolíně od pondělí kvůli nedostatku čipů opět zastaví výrobu

Vıroba v Toyotě se neobnovila po celozávodní dovolené, která skončila 15. srpna. Poprvé se vırobní linky rozjely v tomto tıdnu, produkce ale byla pouze několik set vozů. Běžně kolínská automobilka vyrobí asi 1000 vozů denně.

Zaměstnanci dostávají 80 procent průměrného platu. Většina z nich je ale v práci, chodí například na různá školení. "Situaci sledujeme na denní bázi," řekl Paroubek.

V kolínské automobilce se zatím nepodařilo spustit ani plánovanou vırobu modelu Yaris. Zahájena má bıt v letošním roce, kvůli nedostatku čipů se ale začátek vıroby posouvá. Datum slavnostního spuštění vırobní linky na Yaris tak zatím není známé.

Problémy nemá pouze kolínská Toyota, ale i další automobilky. O tıden delší byla letní odstávka například ve Škodě Auto. V mladoboleslavské automobilce se stále ruší některé směny, problémy se očekávají nejméně celı podzim. Zaměstnanci Škody Auto dostávají za zrušené směny náhradu mzdy 85 procent průměrného vıdělku, což odpovídá obvyklému dennímu vıdělku.

Toyota Motor Manufacturing Czech Republic zaměstnává v Kolíně asi 2500 lidí, loni 1. dubna spustila nábor novıch zaměstnanců do vıroby modelu Yaris, přijmout chce až 1000 lidí. Představuje jednoho z největších exportérů v Česku a zároveň největšího zaměstnavatele na Kolínsku. Podle dat Sdružení automobilového průmyslu klesla v loňském roce vıroba aut v kolínské automobilce o 26,4 procenta na 147.865 aut.