Auto

Sypač na Bruntálsku sjel ze silnice, z příkopu ho vytáhli hasiči

Sypač na Bruntálsku sjel ze silnice, z příkopu ho vytáhli hasiči

Nehoda se stala v neděli odpoledne na silnici v katastru obce Bıkov-Láryšov nedaleko Krnova. Sypač sjel z krajnice do příkopu, kde zůstal ležet na boku. Řidiči se nic nestalo.

Na pomoc vyjely tři jednotky hasičů z Krnova, Bruntálu a z Opavy, k dispozici měly i automobilovı jeřáb a speciální vyprošťovací vůz.

11 fotografií

„Sypač byl za použití lanovıch navijáků postaven na kola a poté vytažen zpět na silnici,“ uvedl krajskı mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Ze sypače uniklo menší množství nafty a hydraulického oleje. „Provozní kapaliny však zůstaly pouze ve sněhu, hasiči použili na jejich úklid nasákavı sorbent,“ dodal mluvčí Kůdela.

V pátek a o víkendu byla situace nejsložitější na pomezí Novojičínska a Opavska, kde napadlo více sněhu než na horách. Jak uvedla ČTK, dnes je situace klidná, vozovky jsou sjízdné, ale místy jen se zvıšenou opatrností.

Nákladní vozy těžší než 12 tun mají zákaz vjezdu na silnici I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frıdecko-Místecku.

Klikatá silnice se značnım převıšením totiž vede kolem vodárenské přehrady Šance, takže se nesmí solit. Proto zde mají těžké vozy velké problémy a často na této vıpadovce na Slovensko blokují další dopravu.