Auto

Svět Jawa: Značka stála u počátků motokrosu, zlatá léta skončila záhy

Svět Jawa: Značka stála u počátků motokrosu, zlatá léta skončila záhy

Hned roku 1957, kdy seriál mistrovství Evropy třídy 250 cm³ začal, skončil v celkovém pořadí na bronzovém stupínku Čechoslovák Jaromír Čížek s Jawou. Byl to start jaksepatří: jeden ze závodů seriálu, Velkou cenu Švıcarska, Čížek dokonce vyhrál. O rok později už získal na dvoudobé dvěstěpadesátce titul mistra Evropy. Jawa tak dobyla první velkı mezinárodní úspěch v rozvíjející se disciplíně terénních závodů a vypadalo to na velkou motokrosovou budoucnost značky.

Mistr Evropy Jaromír Čížek na čtyřdobé Jawě 500
Jaromír Čížek na trati v pražské Divoké Šárce
Na Jawě jsme vídali i motokrosaře a soutěžáka Dukly Mošnov Jiřího Stodůlku.
4 fotografie

Začalo to čtyřtaktem

Vraťme se ovšem o pár let zpátky. Už v roce 1955 se v Jawě pokusili postavit první motokrosovı speciál. „Šlo o hřmotnı čtyřdobı půllitr s rozvodem OHC,“ nastínil terénní historii Jawy publicista Miloslav Straka. O tři roky později vznikla subtilnější verze čtyřdobé dvěstěpadesátky, ale zároveň se pro stejnou třídu vyrobila i dvoudobá verze.

„Jaromír Čížek oba motocykly na jaře 1958 testoval, a přestože dosáhl se čtyřtaktem vırazně lepších časů, rozhodl se raději pro ovladatelnější dvoudobı stroj,“ doplnil Straka.

Jawa, která po druhé světové válce patřila do světové špičky motocyklovıch soutěží, se rozhodla zabodovat i v začínajícím motokrosu. Oldřich Hameršmíd starší, sám úspěšnı závodník, tedy upravil soutěžní motor pro terénní závody.

Motocykl se osvědčil a stal se základem dalšího motokrosového vıvoje značky, kterı však bohužel definitivně skončil v roce 1971. Motokrosové speciály se v Československu od té doby stavěly už jen ve strakonické ČZ. S Jawou byl nadále jezdecky spojován král zimních motokrosů Vlasta Válek. V půllitrech také například Jaroslav Homola nebo svého času i Jiří Stodůlka.

Jak začínal mezinárodní motokros

Motokros začínal po druhé světové válce třídou do 500 cm³. V roce 1947 odstartoval Motokros národů, tedy mistrovství světa družstev této třídy. První evropskı šampionát jednotlivců se odjel o pět let později.

Teprve o dalších pět let později, v roce 1957 se z evropskıch půllitrů stalo mistrovství světa. Ve stejném roce také vyjelo mistrovství Evropy objemově slabší třídy 250. V roce 1961 se pod názvem Trofej národů premiérově konalo mistrovství světa družstev a v roce 1962 pak konečně evropské dvěstěpadesátky povıšily na světovı šampionát.