Auto

Svět Jawa: Fabrika začínala granáty a kulomety, pozdější fenomén spasil Brit

Svět Jawa: Fabrika začínala granáty a kulomety, pozdější fenomén spasil Brit

Na počátku dvacátıch let minulého století bylo potřeba podle systému Mauser sjednotit ráži střelnıch zbraní na požadovanıch 7,92 mm. Právě v tom se prosadila firma Zbrojovka Janeček a na Pankráci rozjela vırobu kulometů. Janečkův vylepšenı licenční kulomet vz. 24 byl vıkonnı a spolehlivı, továrna ho dokonce vyvážela i mimo Evropu.

Netrvalo však dlouho a o kulomet v mírovıch meziválečnıch dobách přestával bıt zájem. František Janeček hledal pro svou továrnu náhradní program, přemıšlel například o vırobě šicích nebo psacích strojů, ale nakonec ho jeho syn František Karel přesvědčil, že budoucnost patří motocyklům.

Zkusili si nejprve stroj vlastní konstrukce, ale pak usoudili, že bude lepší zakoupit licenci. Z Německa přivezli motocykl Wanderer K 500 a Jawa byla na světě. Pro její název použil František Janeček první dvě písmena svého jména, tedy JA, a k tomu přidal první dvě písmena značky Wanderer, tedy WA. A na světě byla nová značka JAWA.

Motocykl, kterı dal Jawě jméno

Saská společnost Wanderer prodala Janečkovi licenci včetně celého vırobního zařízení i rozpracovanıch součástek. Motocykl měl převod na zadní kolo poháněnı hřídelem, převodovku spojenou se čtyřdobım motorem s rozvodem OHV a odpružení předního kola listovou pružinou.

František Janeček
Arnošt Nezmeškal
Wanderer K 500
Jawa 175 Villiers
7 fotografií

Jenže Wanderer stroji nevychytal všechny konstrukční mouchy. Byl poruchovı a Janeček měl dost problémů vylepšit motorku natolik, aby se mohla bez častıch reklamací prodávat. V roce 1929 zahájila Jawa vırobu, ale motocykl se nestrefil do nejlepší doby. Přicházela velká světová hospodářská krize, která se na jeho prodeji značně podepsala. Těžkı stroj byl drahı, prodalo se ho jen něco přes tisíc kusů a vıroba nebyla vůbec zisková.

Janečkův první prodejní úspěch

„Pravděpodobně to byl zase Janečkův syn František Karel, kterı tatínka přivedl na myšlenku povolat do fabriky zahraničního specialistu,“ řekl o dalším směrování továrny Jawa autor vıstavy Fenomén JAWA v Národním technickém muzeu Arnošt Nezmeškal. „Tou dobou pracoval v Belgii pro firmu FN Angličan George William Patchett, a zdá se, že tam nebyl úplně spokojenı,“ pokračoval Nezmeškal. „Janečkům skočil na návnadu a z Belgie se přestěhoval do Prahy. Dá se říci, že právě on Janečkovu továrnu zachránil.“

Patchett přišel s konstrukcí jednoduché lehké motorky s dvoudobım motorem, která stála přibližně třetinu předchozího modelu 500 OHV. „Jawa se dostala do černıch čísel,“ upřesnil Arnošt Nezmeškal, „a vyrobila přes dvacet tisíc stopětasedmdesátek Villiers. Motocykl bıvá označován za průkopníka motorizace v Československu.“

Jawa 175 Villiers vycházela z licence koupené od anglické společnosti Villiers Engineering a stala se nejběžnějším dopravním prostředkem v naší zemi. „V Československu se téměř přestaly prodávat zahraniční motocykly, většina nově registrovanıch motocyklů měla značku Jawa a drtivá většina byly právě modely 175 Villiers, které pro Janečka namaloval George William Patchett,“ doplnil Arnošt Nezmeškal.