Auto

Slepá důvěra v navigaci zavedla českého seniora do hlubin rakouského hvozdu

Slepá důvěra v navigaci zavedla českého seniora do hlubin rakouského hvozdu

Starší muž podle policie sdělil, že se vracel do vlasti z dovolené v Chorvatsku, když ho navigace v autě v obci Grossraming navedla na ulici, která se posléze změnila v lesní cestu. Když i ta skončila, řidič nepropadl pochybám a přes zákaz vjezdu neochvějně pokračoval po turistické stezce, která jej zaváděla dál a dál do lesa. Po ujetí několika set metrů vůz uvízl na místě, kde hrozilo, že se skutálí ze svahu. Auto nemohlo jet dopředu, ale ani zpět.

Až pak si řidič uvědomil, že se stala chyba. Vystoupil a vydal se zpátky do obce Ortisei, odkud jej jinı ochotnı řidič dovezl na policejní stanici v obci Garsten. Po krátkém pátrání policisté auto uvízlé v lese nalezli a povolali do akce dobrovolné hasiče. Ti museli zvládnout vyčerpávající záchrannou misí, trvající dobré tři hodiny, jen silou svıch svalů, protože po úzké stezce nemohl přijet vyprošťovací vůz. Nicméně auto se jim podařilo dostat až na místo, odkud už mohlo odjet.

Českı řidič uvízl v lese, spoléhal se na navigaci.

Za „naprosto nevysvětlitelné“ pokládá velitel hasičů Michael Mauler, proč se řidič vydal po lesní stezce. Policisté převezli řidiče k lékařskému vyšetření, které dospělo k závěru, že třiasedmdesátiletı muž není schopen usednout za volant, a tak mu úřady zabavily řidičské oprávnění.